top of page
Search

Živilė Kropaitė- Basiulė - #fainiausiapasaulyjemočiutė

Turbūt nesuklysiu pasakydama, kad karas Ukrainoje apvertė dalykus aukštyn kojomis. Kokie mes patys sau faini buvome ir kokios nereikšmingos problemos mus kamavo. Nesiliauju kartojusi, kad šis karas parodys mums tikruosius daugumos veidus ir vertybes. Lygiai taip pat daug kas atrodo nebe taip. Kažkada lengvą šypsenėlę kėlę patriotiniai pasakojimai, dainos, eilėraščiai dabar kaip niekad virpina širdį ir leidžia išjausti tai, ką išgyveno tuometiniai mūsų seneliai. Negalėjo tikriausiai būti geresnio laiko Živilei parašyti knygos apie savo močiutę partizanų ryšininkę, politinę kalinę bei tremtinę Oną Butrimaitę.

Knyga susideda iš trijų sluoksnių: trumpučių intarpų ir Živilės pasikalbėjimų su močiute, pačios močiutės užrašytų pasakojimų iš savo gyvenimo ir visa apjungiančio Živilės pasakojimo. Pirmasis sluoksnis atskleidžia neeilinį močiutės humoro jausmą ir kartu negali nustoti stebėtis, kaip tiek išgyvenęs žmogus dar sugeba šypsotis bei juokauti. Antrasis sluoksnis labiausiai kalba apie begalinę močiutės meilę tėvynei. Trečiasis sluoksnis yra jungiamasis ir kartu visa ko apžvelgimas iš šių dienų perspektyvos. Tiek širdies šioje knygoje, tiek išminties ir tikrumo.

Nori nenori ir pats apmąstai močiutės gyvenimą galimo šių dienų karo akivaizdoje. Kokia gili močiutės meilė savo tėvynei. Žmogaus sukurtas konstruktas, Tėvynė, tokia brangi šiai moteriai, kad ji viską aukoja ir visai savęs negaili iki pat galo. O didžiausia močiutės siekiamybė ir tai, dėl ko ji išgyvena, kad tik netyčia ko nors neišduotų. Negalvoju, kad dabar nebūtų žmonių, kurie taip karštai atsidavę gintų savo šalį, bet liudijimas iš pirmų lūpų paliečia ne juokais.


Skaitydama negalėjau nesižavėti šia neeiline moterimi, jos tvirtu stuburu, vertybėmis bei charakteriu. Džiaugiuosi, kad Živilė nepagailėjo laiko ir pasidalino su mumis šia istorija, kuri įkvepia. Jūs privalote tai perskaityti.


#zivilekropaitebasiule #fainiausiapasaulyjemociute #balto #dovana #apzvalga #atsiliepimas

64 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page