Search

Adrienne Brodeur - Laukiniai žaidimai: mano motina, jos meilužis ir aš

Updated: Sep 8, 2020

Malabara - žavinga, išsiskyrusi moteris su dviem vaikais. Pagaliau ji pasiekia tai, ko manosi esanti verta - išteka už padoraus, gero ir tikrai puikiai apsirūpinusio vyro. Dabar ši moteris, rodos, gali nevaržomai mėgautis patogiu gyvenimu. Vieną naktį ji pažadina iš miegų savo keturiolikmetę dukrą ir atskleidžia jai paslaptį - geriausias mergaitės patėvio draugas ją pabučiavo. Tai lemtinga akimirka - paauglė iš dukros tampa motinos patikėtine, savotiška režisiere ir bedrininke toliau vystant slaptą romaną. Mergaitė kuria progas motinai pabūti kartu su meilužiu, meluoja aplinkiniams ir kitaip padeda. Visa tai tik tam, kad motina ją įvertintų, kad mergaitė pagaliau gautų dėmesio ir šilumos, kurios jai taip trūksta.


Šią knygą į rankas paėmiau todėl, kad suintrigavo istorijos tikrumas. Autorė ir yra ta paauglė, kuri įsisuko į mamos ir meilužio romano režisavimą. Atvirai pasakysiu - nieko aš apart pramoginio skaitymo nesitikėjau. Buvau prie jūros, mėgavausi laisvu laiku ir maniau, kad ši knyga bus kaip tik. Viršelis ir anotacija tiesiog žadėjo gerą laiką, bet... Knyga mane nustebino. Oi kaip nustebino. Rašymo stilius daug labiau įtraukiantis nei galėjau tikėtis. Autorė sukuria tokią lengvai erotišką paslaptingą atmosferą ir skaitydamas jautiesi lyg neleistinai vartytum kažkieno dienoraštį ar stebėtum tai, kas neskirta tavo akiai pro rakto skylutę. O kas labiausiai nustebino - kur kas giliau užkabinti mamos- dukros disfunkcinio santykio užkulisiai bei pasėkmės mergaitės ateičiai.


Knygos autorė tik po daugelio metų, kai jau pati turi vyrą, augina vaikus ir yra sukūrusi šeimą, suvokia, kas išties vyko, kaip egoistiškai elgėsi jos mama ir kokia viso to įtaka dabarčiai. Ji suvokia, kad visi ši istorija ją labai smarkiai sužeidė. Malabara, jos motina, yra pati sau svarbiausia, visi kiti jos gyvenime, kaip bebūtų skaudu, tik antraplaniai veikėjai. Kaip tai atsilieps autorės santykiui su savo dukra? Ar ji padarys išvadas? Kokius santykius pati norės kurti su savo vyru ir vaikais?


Šią knygą tikrai sunku paleisti iš rankų. Maloniai skaitosi ir vis "užkabina" skaityti toliau. Be to labai skanūs kulinariniai intarpai. Man gurmaniški motyvai knygose visad priduoda papildomų taškų.


Stipriausia knygos vieta - pabaigoje pateikiamas autorės apibendrinimas ir savirefleksija apie visą šią su mama ir jos meilužiu susijusią istoriją. Atvira, skaudi, pamokanti.


Kam skaityti? Norite skrieti knygos puslapiais, mėgautis lengva erotine įtampa su gurmaniškai intarpais, paskanintais uždrausto romano paslaptimi? Ši knyga Jums puikiai tiks.#balto #adriennebrodeur #laukiniaizaidimai #darvienapuslapi #remiama

33 views0 comments

Recent Posts

See All