top of page
Search

Agnė Matulaitė - Žali sausainiai

Updated: Aug 18, 2020

Agnė Matulaitė kažkam žinoma arba bandoma pristatyti kaip tik kažkieno žmona, bet man labiausiai žinoma kaip puikus mąstantis žmogus, psichologijos mokslo profesionalė, kuri savo išminties perliukais dalinasi Facebook. Ši knyga - tų perlų vėrinys. Jei aktyviai domitės jos įrašais, knyga gali sukelti de javu jausmą. Iš kitos pusės - dar kartą paskaityti paprasta išmintim dvelkiančius tekstukus dar niekam nepakenkė.


Knyga parašyta draugišku, paprastu ir švelniu tonu. Didaktikos ir smerkimo joje nerasite. Šie tekstai kaip šilta močiutės ranka ir bet kokius spekuliavimus, kad knyga be gylio aš vertinu su šypsena. Ar tikrai prasmingi, gilūs ir tikri dalykai turi būti skepiami po sudėtingomis sąvokomis ir rašomi taip, kad toli gražu ne kiekvienas jas suprastų? Agnės talentas rašyti paprastai, suprantamai, bet nepersaldinti. Čia puikiai tinka mintis, kad išmintis tyli (kirtis ant i), ji nerėkia.


Temų knygoje daugybė: apie santykį su savim, vaikais, partneriu, darbu, seksualumu, kūnu. Rodos, pasirūpinta bent trumpai prisiliesti prie bet ko, kas gali jus neraminti. Taip pat kvestionuojami visuomenėje norma tapę reiškiniai, į kuriuos autorė pažvelgia nauju kampu. Randame ir feminizmo. Tik vėl - ne pikto, o palaikančio arba drąsinančio.


Fragmentiškumo nemažai. Nors bandyta viską sujungti pagal temas, bet vientisos visumos jausmo nėra. Tas gali trikdyti, bet gali ir patikti. Jei į knygą žiūrėsite kaip smagų skaitinuką prie kavos puodelio, tai tas fragmentiškumas tikrai patiks. Tekstai trumpi, tad perskaičius vieną ar kelis, knygą drąsiai galite palikti iki kito skaitymo.


Kam skaityti? Siūlau tiems, kuriuos pagavo rudeninis slogutis, kurie yra šiek tiek sutrikę dabartinėse gyvenimo situacijose, tiems, kuriems trūksta draugiško peties arba tiems, kurie nori įkvėpimo. Gero skaitymo.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #agnematulaite #zalisausainiai #psichologija

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page