top of page
Search

Alan Hunter - Džentlio Kalėdos

Updated: Aug 11, 2020

“Džentlio Kalėdos”- jau ketvirtoji detektyvo iš ūkanotosios Anglijos dalis. Ei, bet kas skaičiuoja?!? Šįkart viskas vėl kitaip - knyga prasideda nuo didžiulio rūmų žemėlapio. Tai ne šiaip sau rūmai! Juose gausu užkaborių ir užkaborėlių, o jų dydis atvirkščiai proporcingas patogumui juose gyventi. Šiuose ištaigiuose rūmuose Džentlis švenčia Kalėdas ir nebūtų gi tai detektyvas - šventė baigiasi nuo laiptų nusiritusiu jaunu amerikiečiu, kuris, kaip įtariama, tiesiog padaugino ir neišsilaikė ant kojų. Čia kaip visad savo išmonę demonstruoja detektyvas Džentlis, kuris pasitelkdamas savo geležinę logiką drasiai konstatuoja - žmogžudystė! Tyrimas prasideda.


Skaičiau ir pagaudavau save mintyse galvojant, kad skaitau Agatha Christie. Ši dalis man išskirtinai primena detektyvų karaliene tituluojamos Christie kūrybą. Gal tuo, kad įtariamųjų ratas uždaras - visi šventėje dalyvavę svečiai. O gal tai, kad istorija remiasi žmonių tarpusavio santykiais. Žodžiu gero angliško detektyvo cinkelis čia yra.


Atomazga šiek tiek nuvylė, nes tai kaip istorija vystėsi norėjosi kažko labiau nustebinančio. Bet kaip visada sakau - skonio reikalas. Iš esmės tai gero klasikinio angliško detektyvo knyga, kuri jaukiai susiskaitys vėsiais rudens ar žiemos vakarais susisukus po šiltu pledu. Jaukaus skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #briedis #alanhunter #dzentliokaledos #remiama

2 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page