top of page
Search

Alan Hunter - Džentlis kimba į darbą

Updated: Aug 11, 2020

Detektyvų mylėtojai tikriausiai prisimena tas mažulytes Agatha Christie detektyvų knygeles. Tokios mažos, bet įtraukia taip, kad paleisti iš rankų neįmanoma! Kaip saulėgražos. “Džentlis kimbą į darbą” - lygiai to pačio formato ir turiniu nei kiek nenusileidžia detektyvų karalienei.


Detektyvas Džentlis netikėtai priverstas nutraukti savo atostogas, nes mažame Anglijos Nordčesterio miestelyje įvykdoma turtingo verslininko žmogžudystė. Velionio sūnus, pagarsėjęs nesutarimais su tėvu, taip pat dingsta kaip į vandenį. O kur dar iš tėvo seifo dingę pinigai. Sūnus tampa pagrindiniu įtariamuoju žmogžudystės byloje. Veiksmas prasideda. Nors gal tiksliau veiksmo didelio čia nėra. Detektyvas gana lėtas, išlaikytas ir visos mįslės sprendžiamos pasitelkiant logiką. Gudraudamas, strateguodamas ir pasitelkdamas dedukciją detektyvas Džentlis imasi bylos nagrinėjimo.


Detektyvo Džentlio figūra neatitinka dabartinių mados standartų. Jis nėra destruktyvaus tipo kaip pavyzdžiui Nesbo sukurtas Haris Hūlė. Nėra ir toks ekscentriškas kaip pavyzdžiui Puaro. Šis vyrukas turi tik vieną silpnybę - mėtines pastiles. Thats it! Skamba nuobodžiai? Taip nėra! Na bent jau senųjų klasikinių logika paremtų detektyvų mėgėjams nuobodu nebus. Susiskaito greitai, įtraukia, o ir formatas toks, kad drąsiai galima šį mažytį detektyvą nešiotis su savim! Perskaitėt visą Christie ir Doyle? Manau, Alan Hunter detektyvai Jūsų nenuvils. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #briedis #alanhunter #dzentliskimbaidarba #remiama

0 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page