top of page
Search

Alan Hunter - Džentlis leidžiasi pasroviui

Updated: Aug 11, 2020

“Džentlis leidžiasi pasroviui” - trečioji detektyvo Džentlio serijos byla. Šį kartą tenka griebtis itin kraupaus nusikaltimo tyrimo. Nuomotoje jachtoje randami apanglėję žmogaus palaikai. Netrukus išsiaiškinama nužudytojo tapatybė - tai Džeimsas Viljamas Lamasas. Tai senos Nordčesterio šeimos palikuonis, besivertęs prekyba, bet daug įdomesni jo santykiai su šeimynykščiais: žmona, dukra ir sūnumis. Nuo artimųjų ir prasideda detektyvo darbas. Pasirodo, žmona meluoja, duktė persigandusi, o sūnus kažką slepia.


Jei ankstesnėse bylose Džentlis meistriškai išnaudodavo sėkmę ir nuojautą, tai šįkart viskas kitaip: dėlionės detalės niekaip nesusieina į bendrą visumą ir kuo toliau, tuo viskas atrodo sudėtingiau. Džentlis sumušęs. Pasakojimas vystomas pamažu. Veiksmo nedaug. Pagrindinis dėmesys skiriamas žmonių tarpusavio santykiams bei sąveikai. Tarpasmeniai ryšiai ir tarpusavo manipuliacijos yra tai, dėl ko ši dalis man labai patiko. Tikriausiai, galiu sakyti, kad tai geriausia iki šiol skaityta Džentlio knyga. Tas siauras įtariamųjų sąrašas gerokai pakelia temperatūrą ir padidina smasumą išsiaiškinti, kas kaltas dėl kraupios žmogžudystės.


Atomazga netikėta. Viskas, švelniai tariant, apsiverčia aukštyn kojomis. Taigi istorija įtraukianti, smalsumas sužadintas, knyga mažutė, tad pasiteisinimų, kodėl negalite skaityti, tiesiog nebėra. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #briedis #remiama #alanhunter #dzentlisleidziasipasroviai

0 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page