top of page
Search

Albert Camus - Maras

Updated: Aug 11, 2020

Tai antras mano bandymas skaityti “Marą”. Negaliu pasakyti, kad lengvesnis, bet šįkart įgyvendintas iki galo. Nežinau, ar čia tekstas, ar vėl netinkamai pasirinktas laikas, bet susikaupti buvo ganėtinai sunku. Negalėčiau pasakyti, kad pats tekstas savaime sunkus, tad greičiausiai nevisai tinkamu laiku paėmiau knygą į rankas.


Galbūt dėl to, kad tai klasika, kas savaime neretai yra kokybės ženklas, bet skaitant jaučiasi, kad autorius turi ką pasakyti ir jo tekstas gilus. Kūrinys kalba apie dvi vertybes - vienybę ir drąsą. Būtent šias vertybes kaip esmines užbaigusias Antrąjį pasaulinį karą matė Camus. Taigi iš esmės - kūrinys yra odė drąsai ir bendrystei. Aišku, dėmesio centre - mirtis. Įdomus Camus užmanymas - mirtis dažniausiai yra tai, kas iš skiria. Šiuo atveju priešingai - netikėtai užklupusi mažą miestelį, ji suvienija gyventojus. Jie priversti išgyventi maro siaubą visi kartu. Nelieka nei vienos širdies, kurios mirtis nebūtų palietusi, o gal ir pakeistusi. Čia rasite daug minios psichologijos momentų. Autorius šioje srityje neabejotinai laaabai stiprus. Kiekvienas veikėjas apmąstytas ir išvystytas iki paskutinio siūlelio. Būtent ši kūrinio dalis ypač sužavėjo.


Kartais galvojame, kad mirtis blogiausia, kas gali atsitikti, tačiau Camus savo kūrinyje tuo suabejoja. Gal nemylėti ir būti nemylimam yra daug blogiau? Gal niekada iš tiesų negyventi, o tik plaukti gyvenimo upėje pasroviui yra daug blogiau? “Maras” yra klasika, tad, mano nuomone, privalomas kiekvienam. Tikiu, kad kaskart skaitant jis atveria vis naujus savo sluoksnius ir gelmes, tad neabejotinai skaitysiu jį vėl.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #klasika #albertcamus #camus #maras #baltoslankos

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page