top of page
Search

Amor Towles - Aristokratas Maskvoje

Updated: Aug 11, 2020

Apie Amor Towles nebuvau girdėjusi, o ir jo knyga “Aristokratas Maskvoje” tik pasirodžiusi mano dėmesio nepatraukė. Galit tik įsivaizduoti kaip džiaugiuosi, kad visgi teko šia knygą perskaityti. Pasakysiu be jokių užuolankų - knyga nuostabi!


Knygos autorius savo gyvenime nemažai keliavo ir beabejo daug laiko praleido viešbučiuose. Jam kyla mintis - sukurti pasakojimą apie tai, kaip žmogus ne savo noru uždaromas viešbutyje ir ten praleidžia kelis dešimtmečius. Na ir tikriausiai joks stebuklas, kad tokiam pasakojimui puikiai tinka Rusija su savo gana keistais sprendimais politikoje bei asmeniniuose žmonių gyvenimuose. Taip gimsta “Aristokratas Maskvoje” - pasakojimas apie inteligentą aristokratą, kuriam paskiriama namų arešto bausmė ir ją vyras turi atlikti prabangiame “Metropolio” viešbutyje.


Kaip skelbia knygos nugarėlė - tai savotiška “Robinzono Kruzo” versija. Erdvė ganėtinai maža ir autorius stipriai rizikuoja. Kaip, prisipažino ir pats Amor Towles, erdvės klaustrofobiškumas buvo vienas iš didžiausių iššūkių, kuriuos teko įveikti rašant knygą. Reikia pripažinti, kad jam tai pavyko puikiai. Suintrigavo pamąstymai apie žmogaus deportaciją šalies viduje. Kokia tai negailestinga bausmė! Juk ištremtas į kitą šalį gali pradėti nuo nulio ir kurti naują gyvenimą, o štai deportuotas savoje šalyje to nulio pasiekti negali, murkdaisai tame pačiame purve. Įvesdamas vaikišką žvilgsnį į aristokrato pasaulį, jį ne tik praplėtė, bet ir įvedė naujų spalvų bei puikiai atskleidė kitą snobiškojo grafo pusę. Monotonijos padėjo išvengti ir nuolat grįžtantys grafo prisiminimai apie praeitį.


Knygoje daug kultūros elementų: istorijos, politikos, literatūros, muzikos, gastronomijos. Autorius puikiai išmano Rusiją iš visų pusių, tad kartais net apimdavo jausmas, jog skaitai rusų rašytojų klasiką. Kalbėjimo tonas ramus, bet turinyje tiek gylio, įtraukiančių pamąstymų - nuostabu!


Neabejotinai įtraukiau knygą į savo visų laikų mėgstamiausių knygų sąrašą. Rekomenduoju būtinai paskaityti. Joje visko tiek daug ir taip įdomu, kad viską aprašyti net neįmanoma, o ir nerizikuosiu jums sugadinti didžiulio malonumo ją skaitant. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #jotema #amortowles #aristokratasmaskvoje

30 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page