top of page
Search

Amor Towles - Gero tono taisyklės

Updated: Aug 11, 2020

Mano meilė (taip, taip nepabijosiu to žodžio) Amor Towles prasidėjo nuo jo knygos “Aristokratas Maskvoje”. Ją perskaičius supratau, kad atradau dar vieną mėgstamą rašytoją. Beabejo kamavo smalsumas jo kitiems parašytiems kūriniams. Deja deja pasirodo lietuviškai išverstas yra tik dar vienas - “Gero tono taisyklės”. Viršelis skelbia nurodą į lengvą smagų romaną, kurį po perskaitytos sunkesnės knygos, maniau, skaniai suskaitysiu. Ir neklydau.


“Gero tono taisyklės” iškart panardina į svaiginančią 30-tųjų džiazuojančio Niujorko atmosferą. Čia visi gražūs, ambicingi ir švenčiantys gyvenimą skimbčiojant martinio taurėms. Ne išimtis ir dvi draugės Eva ir Katerina, kurios vos su trim doleriais kišenėje atsiduria vietiniame džiazo klube ir netikėtai susipažįsta su prašmatnios išvaizdos vaikinu. Ši pažintis lemtinga. Netrukus po jos įvykusi avarija paženklina visų trijų jaunuolių likimus.


Istorija pasakojama vienos iš draugių, Katerinos, lūpomis ir, turiu pasakyti, kad senokai pagrindinis herojus buvo pelnęs tokias dideles mano simpatijas. Katerija ypatinga: protinga, apsiskaičiusi, žinanti savo vertę, ambicinga. Puikiai išvystytas personažas. Trumpai apibūdinti kūrinį, galima būtų taip: “Seksas ir miestas” 30tųjų Niujorke.


Rašymo stilius lengvas, inteligentiškas, jaukus ir jokiais būdais ne banalus. Kūrinys išskirtinai kinematografiškas. Autoriui puikiai sekasi pasakoti taip vaizdingai, jog atrodo žiūriu puikiausią filmą. Papildomų taškų kūriniui priduoda literatūriniai intarpai: citatos, nuorodos į tam tikrus kūrinius bei pagrindinės herojės minimi skaitiniai.


Ši knyga yra puikus pavyzdys kokia turi būti lengva, bet ne lėkšta literatūra. Skaitosi puikiai, malonumas didžiulis, o ir kokybė aukščiausios klasės! Norite atsipūsti ir pasinerti į 30tųjų Niujorko intrigas? Griebkite “Gero tono taisykles”, įsipilkite taurę martinio ir pirmyn. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #remiama #amortowles #gerotonotaisykles

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page