top of page
Search

Andre Aciman - Surask mane

Tiems, kurie jau turėjo progą ir skaitė "Vadink mane savo vardu", tikiu, Andre Aciman pristatinėti nereikia. Toks įdomus dalykas yra su tuo Aciman - skaitytojai griežtai dalinasi į dvi stovyklas: dievinančių jo kūrybą arba tų, kuriuos erzina jo rašymo stilius ir tai, ką jis pasakoja. Stovyklos per vidurį nebūna. Žodžiu, love ir or hate it.


Šiek tiek baiminausi pradėti skaityti šią knygą. Juk neretai būna, kad knygos tęsinys nuvilia ir galvojame - geriau jau būtų užtekę tos pirmosios dalies. Sukurti antrąją dalį, kuri pateisintų skaitytojo lūkesčius pavyksta retai. Pirmoji dalis man išties labai patiko, o dar pažiūrėjus to paties pavadinimo filmą, išvis likau sužavėta. Be to, gąsdino Goodreads skaitytojų bendruomenės atsiliepimai, kurie nežadėjo nieko gero. Bet, kaip aš sakau, geriau išbandyti vieną kartą pačiam, nei dešimt kartų išgirsti iš kitų. Juo labiau mano atveju neretai itin daug neigiamų atsiliepimų sulaukiantys kūriniai man būna tie, kurie ne juokais sužavi. Vienas iš pavyzdžių - "Mažas gyvenimas". Vargu, ar greitu laiku, kas aplenks šią knygą mano mylimiausių sąraše, o tiek daug buvo neigiamų atsiliepimų.


Trumpai- patiko. Autorius meistriškai pasakoja, subtiliai atskleidžia veikėjų vidinį pasaulį ir tikrai paliečia širdies stygas. Tai Aciman talentas ir kitaip aš pavadinti negaliu.

Svarbus momentas - jeigu jūs iš šios knygos tikitės "Vadink mane savo vardu" knygos tęsinio ta prasme, kad bus plačiai plėtojama Elijo ir Oliverio meilės istorija, tai čia nėra visai tai. Aciman praplečia pasakojimo horizontą ir čia kalba eina apie daugiau nei šiuos du pagrindinius veikėjus. Pasakojimas mus nukelia po dešimties metų nuo istorijos pradžios. Man atrodo, čia ir slypi tas skaitytojų nusivylimas, nes dauguma tikėjosi 300-400 puslapių Oliverio ir Elijo, o gavo daug platesnę autoriaus perspektyvą. Tiesa, man tas sprendimas patiko. Puikiai sudėliota struktūra ir įdomu skaityti, o tas netikėtumo elementas man irgi pridėjo tik pliusus. O šiaip, manau, kad jei tai būtų buvęs pasakojimas tik apie šiuos du vyrus, tai lygiai taip pat būtų atsiradę nepatenkintų. Taigi, leiskim autoriui kurti, pabandykim lūkesčius padėti į šoną ir tiesiog pasimėgaukime tuo keliu, kuriuo veda Aciman.


Aciman sugeba apgaubti skaitytoją savo pasakojimu, panardinti į jo atmosferą ir leidžia pajausti visomis juslėmis. Kas dar būdinga - itin intymus pasakojimo tonas. Aciman, rodos, tyliai šnabžda į ausį savo kurtas istorijas, truputėlį flirtuoja, išlieka šiek tiek paslaptingas ir , kas svarbiausia, - jokio vulgarumo. Viskas intelektualu, grakštu, elegantiška ir be proto estetiška.


Kviečiu skaityti Aciman, nes jo kūryba verta dėmesio, o šis pasakojimas yra meilę, ilgesį, aistrą. Gražu. Gero skaitymo tiems, kurie susigundys paskaityti.
#darvienapuslapi #knyga #knygos #knygutinklarastis #apzvalga #atsiliepimas #literatura #andreaciman #suraskmane #balto #remiama

76 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page