top of page
Search

Ann Patchett - Olandų namas

Net neįsivaizduoju kaip galima nenorėti perskaityti šios knygos, nes jau vien tas viršelis mane nukautuoja. Per daug ir nesipriešinau. Pasitaikius pirmai progai griebiau ir suskaičiau.


Tai pasakojimas apie olandų namą, kuris išardo šeimą. Gana kukliai gyvenusi šeima praturtėja ir vyras sumano padaryti staigmeną žmonai - nuperka įspūdingą namą. Finale turime savo šeimą palikusią žmoną ir vaikus, kuriems visai netrukus pristatoma pamotė Andrėja bei jos dvi dukros. Laimės šiame name rasime mažai. Kodėl motina paliko ne tik namą, tėvą, bet ir savo vaikus? Kaip seksis pamotei sugyventi su dviem savo vyro vaikais?

Negaliu pasakyti, kad Ann Patchett visai neturi talento, bet tai buvo ta istorija, kuri manęs absoliučiai neįtikino. Tas namo kaip atskiro veikėjo sumanymas, istorijos esminių posūkių pateisinimas namu gal ir įdomus, bet realybėje sunkiai pavyko išpildyti. Palikti savo vaikus, nes namas per prabangus? Palikti tam, kad padėti kitiems žmonėms? Really? Netikiu nors užmušk.


Stipriausia knygos dalis brolio ir sesers santykių peripetijos. Stiprus ryšys, atsidavimas vienas kitam - tai, kas dabarties sesėms ir broliams nebūtinai būdinga. Esame svetimi vieni kitiems, o štai čia randame tikrą santykį.


Man liko daug neatsakytų klausimų apie namą. Turėjau daug įsivaizdavimų kodėl šeima ateina į pilnai senųjų šeimininkų daiktais užpildytą namą. Deja, priežastis nebuvo nei įdomi nei kažkokia verta dėmesio nors lyg ir buvo bandoma iš to daryti intrigą.


Iki galo nepaaiškintas Danio tėvo charakteris. Kodėl tėvas toks šaltas, kodėl jis vedė antrą kartą, jei, akivaizdu, antroji žmona jame nepabudino jokių šiltų jausmų, kodėl jis toks šaltas savo vaikams, kodėl būdamas protingas verslininkas leidžia pamotei vynioti savo ir vaikų gyvenimą aplink pirštą. Nelogiška.


Pabaiga gal ir graži, bet jautėsi kažkoks skubotumas užbaigti arba gal neišjausta iki galo. Žodžiu nesakau, kad blogai, bet tai nebuvo mane įtikinusi ir sužavėjusi knyga, nors pradžia buvo daug žadanti

Knygą įsigyti galite ČIA.#annpatchett #olandunamas #knyga #knygos #atsiliepimas #apzvalga #baltoslankos #remiama #dovana #tinklarastis #knygutinklarastis

49 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page