top of page
Search

Anne Cathrine Bomann - Agata

"Agata" - viena tų knygų, kuri atrodo iki galo išmylėta: nuglūdinta kalba, puikus vertimas, įstabus viršelis ir nebanalus pasakojimas. Vertimas buvo patikėtas Ievai Toleikytei. Kas nežino - tai ta pati nuostabi vertėja, kuri dirbo prie mano jau milijoną kartų išgirto kūrinio "Amžinybės fjordų pranašai". Taigi vertimas puikus - jaučiasi vertėjos braižas: kalba neperkrauta nereikalingomis įmantrybėmis. Viršelis taip pat, o ir puikiai tinka prie temos.


Apie ką? Ilgus metus psichiatras savo kabinete klauso pacientų pasakojimų apie jų gyvenimo sunkumus. Artėja užtarnauto poilsio laikotarpis, pensija, ir gydytojas jaučiasi atbukęs, nebejautrus, pasibodėjęs savo darbu. Jis tiesiogine to žodžio prasme ant skaičiuoja likusius susitikimus su pacientais. Galima pasakyti, kad iš jo teliko laisvos ausys, o įkvėpimo dirbti bei padėti nebėra. Ir štai vieną dieną ant slenksčio išdygsta Agata, vokietė moteris, kuri savo atkaklumu įsiveržia į pacientų sąrašą ir pradeda konsultuotis pas gydytoją. Agata pakeičia gydytojo gyvenimą.


Ši knyga yra autorės debiutas literatūros pasaulyje ir, reikia pasakyti, kad gana vykęs. Knyga skaitytojų buvo šiltai priimta. Anne Cathrine Bomann domina nepakeliama būties lengvybės tema (nuoroda į Kunderą tikriausiai). Kartu jai įdomus žmonių nežinojimo kaip gyventi klausimas: ar apsikarstyti ryšiais, bendrauti, bėgti lėkti, ar atsiskirti ir susikoncentruoti į savo vidų. Šiek tiek užkliuvo knygos pabaiga. Tikėjausi kažko stipresnio, paveikesnio, o visas siužetas tarsi praplaukė. Nebuvau iki galo įtikinta ir sujaudinta. Keistai atrodė kai kurie gydytojo ir Agatos poelgiai ir jautėsi neišbaigtumas vystyme. Turint galvoje, kad tai pirmoji autorės knyga, turbūt reiktų šiek tiek atlaidžiau vertinti. Taigi, nebuvo blogai. Kam skaityti? Tiems, kas mėgsta mažos apimties knygas apie žmogaus gyvenimo prasmę. Bonusas - nudailinta, turtinga, poetiška ir elegantiška kūrinio kalba.


#balto #agata #annecathrinebomann #remiama #darvienapuslapi #tinklarastis #literatura #atsiliepimas

92 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page