top of page
Search

Robert Seethaler - Visas gyvenimas

Updated: Aug 11, 2020

Yra teigiančių, kad apie knygų viršelius kalbėti kvaila arba dar sakoma, kad nespręsk apie knygą pagal jos viršelį. Aišku, antruoju atveju tai metafora. Ir gerai, nes apie šią knygą pagal viršelį spręsti tikrai galima. O jis subtilus ir elegantiškas. Norisi tokį turėti kaip puošmeną. Šiuo atveju – turinys ne mažiau vertas dėmesio.


Pusantro šimto puslapių apimtyje išpasakojamas visas Andrėjaus Egerio gyvenimas. Knyga lyginama su "Stouneriu" ir tą turbūt girdėjote milijoną kartų. Vis tik šios knygas panašios tik tuo, kad abi nėra rėksmingos bei šokiruojančios. Jos abi čiurlena tyliai. Ir maloniai.


Kūrinys talpus ir jame nerasite nieko nereikalingo. Jausmas toks, kad kiekvienas žodis pasvertas, kiekviena mintis išgryninta. Yra manančių, kad kūrinyje trūksta gylio arba veikėjo vidinio pasaulio aprašymų. Nesutikčiau – visko tiek, kiek reikia. Pernelyg gilūs svaičiojimai privestų prie per didelio sentimentalumo, kurio šiuo atveju nėra. Daug kas paliekama išjausti pačiam skaitytojui. Ypač didelį įspūdį paliko tie momentai, kurie nėra gyvenime kertiniai, bet palieka žymes. Autorius juos pastebi ir itin taikliai aprašo. Yra iš iš „Tabakininko“ jau pažįstamas niūrumas, tamsumas, bet išbalansuota taip, kad tu priimi tai kaip gyvenimą ir kad taip turi būti. Tai kažkaip ypatingai neliūdina. Šitą jausmą autorius kuria tiesiog meistriškai.


Daugybė populiarių knygų kaip sniego gniūžtė paleista nuo stataus kalno vynioja vieną po kito gerus atsiliepimus ir nebūtinai pelnytai. Tik ne šiuo atveju. Jei norisi subtilumo, išgyventi kiekvieną žodį pasigardžiuojant ir taupiai taupiai skaityti – ši maža knygutė kaip tik jums. Puikiai tiks knygų gurmanams. Ir dovanai.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygutinklarastis #robertseethaler #visasgyvenimas #visasgyvenimas #romanas #baltoslankos

17 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page