top of page
Search

Asta Oliavia Nordenhof - Pilnos kišenės

Myliu vienus vertėjus labiau nei kitus nors tu ką. Dažnas atvejis, kad pamačius tam tiktų vertėjų pavardes, net neskaitau anotacijos, nes man jų pavardės, kaip kokybės garantas. Ieva Toleikytė, vertusi šią knygą, yra viena tų nepajudinamų vertėjų mohikanų, kuriais aš tikiu.


Knygoje apsijungia trys dėmenys - Kurtas, Megė ir didžiulė 1990 metų kelto, kursuojančio tarp Danijos ir Norvegijos, katastrofa. Pradedame nuo paskirų Kurto ir Megės gyvenimų ir priartėjama prie katastrofos, bet ne tik kelto...


Perskaičiau per kelias valandas ir likau sudaužyta širdimi. Vienas patarimas - jei tik pavyks, skaitykite vienu prisėdimu, kad nepamesti kūrinio gijos, kad nepertraukti emocijos. Buvo taaaaip stipru. Taip mane sukrėtė.


Pataisykit,mane jei klystu, bet neretai apie šalis, kur pragyvenimo lygis aukštesnis, galvojame kaip apie nesibaigiančios laimės šaltinį. Jie ten visko turi, jie ten viską gali sau leisti ir, natūralu, ištisai laimingi. Ši knygas tas iliuzijas sudaužo su kaupu. Nei viena šalis nėra garantas nuostabiam gyvenimui. Bus blogų žmonių, kurių moralės kompasas ne tik kad sugedęs, jis tiesog neegzistuoja ir atsidūrus šalia jų, gali likti sužeistas amžiams.


Nenoriu labai giliai analizuoti, nes bijau sugadinti skaitymo malonumą, bet kaip tokios mažos apimties knygai, parako tiek, kad dar su keliomis storulėmis būtų galima pasidalinti. Kiek plotmių apmąstymams, kokio gilumo ir skausmo klodai. Jei pasiilgote tikrai sukrečiančios, gerai parašytos ir į atmintį įsirėžiančios knygos, "Pilnos kišenės" - kaip tik jums.


#astaolivianordenho #pilnoskisenes #balto #apzvalga #dovana #apzvalga #knyga #knygos #darvienapuslapi

52 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page