top of page
Search

Aušra Kaziliūnaitė - Esu aptrupėjusios sienos

Updated: Aug 11, 2020

Mano pažintis su A.Kaziliūnaitės kūryba prasidėjo nuo jos knygos "Mėnulis yra tabletė". Suintrigavo pavadinimas ir aš pirmą kartą gyvenime (išskyrus mokyklos laikus) sėdėjau su poezijos knyga rankose. Patiko. Vėliau per LRT išgirdau Kaziliūnaitės pamąstymus apie Abramovič knygą "Eiti kiaurai sienas" - tada jau man buvo aišku - ši autorė man patinka su visam. Jos žvilgnis aštrus ir veria kiaurai lyg rentgenas.


"Esu aptrupėjusios sienos" - antroji pažintis su autorės kūryba. Oi kaip bus neįdomu, nes liaupsinsiu. Bet kartais taip gailime vieni kitiems gerų žodžių, kad, manau, komplimentų, kai jie pelnyti, per daug nebus. Žodžiu, pirmas signalas, kad knyga bus nereali - leidykla. Išleido "Kitos knygos". Tai apie kokybę - na viskas 100%. Iliustruota Laimos Stasiulionytės nuotraukomis. O tekstai... Ach


Man labiausiai Kaziliūnaitės kūryboje patinka keli dalykai:

- tai, jog padėjo atrasti ir pamilti poeziją;

- netikėtumas - autorė visada savo kūryba sugeba nustebinti;

- humoro jausmas - ne kartą ir ne du šyptelėsite iš jos išmonės;

- šiuolaikinės kultūros ženklai - čia Jums ne Maironio kūryba, kvepianti monumentalumu (nieko prieš jį neturiu), čia yra gyvenimo stebėjimas DABAR. Galite aptikti ir "Maximą" ir dar daug daug šiuolaikinių nuorodų. Tai leidžia pajusti artumą jos kūrybai.


Kas mėgstate poeziją - pabandykit paragauti šio gurmaniško Kaziliūnaitės delikateso, o kas jos nemėgstate - pabandykite ir, tikiu, kad patiks. Skanaus.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #kitosknygos #ausrakaziliunaite #esuaptrupejusiossienos #poezija

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page