top of page
Search

Avni Doshi - Pridegęs cukrus

Motinų ir dukrų santykių dramos - įdomi tema. Gal dėl to, kad medijose šis santykis visad piešiamas tik gražiausiomis spalvomis. Mama ir dukra visuomet myli viena kitą, palaiko, kartais šis santykis net įvardinamas kaip geriausių draugių. Žodžiu, pūkuota pūkuota, bet didelės išminties nereikia, kad suprasti - šis santykis gali būti daug komplikuotesnis. Apie tai ir ši knygą. Juk cukrus saldus - toks jis paprastai būna, bet sudegęs pakeičia skonį į kartų. Turiu pripažinti - puikus pavadinimas ir puiki santykių metafora.


Kūrinio pasakotoja dukra Antara. Jos istorija sudėtinga - nuo mažų dienų augo šalia motinos, kurios charakteris neleido gyventi sėsliai ir stabiliai. Stabilumas - tai, kas visuomet akcentuojama psichologų auginant vaikus, o čia jo nėra. Motina palieka nelaimingą santuoką, apsigyvena ašrame, galiausiai valkatauja. Persikelkime į dabartį - Antara užaugo, ištekėjo, o jos motinai alzheimeris. Klausimas toks - kaip rūpintis sergančia motina, kai ji nesirūpino tavim? Štai ir turime pridegusį cukrų...


Tema pasirodė įdomi ir tikėjausi daug įdomių psichologinių išvedžiojimų mamos dukros tema. Finalas kiek kitoks. Indijos kultūra mums europiečiams gana svetima ir daug kultūrinių dalykų man pasirodė painūs bei nesuprantami. Atrodo, kad rašyta vietinei rinkai ir nesivarginta įterpti paaiškinimų tam, kas yra iš svetur. Čia ir buvo pagrindinis kliuvinys. Tada kyla klausimai, kas tame ašrame vyksta, kodėl ji ėjo ten, kaip išėjo ir pan. Knyga tamsi. To niūrumo, net gilaus liūdesio ar tamsių išgyvenimų knygose aš nebijau, bet šis kažkaip "nesuėjo". Man asmeniškai kliuvo autorės pasakojimo stilius bei maniera. Nekabino ir tiek.


Manau, galima buvo į temą pažiūrėti daug giliau. Taip čia daug traumos, kompleksų, bet niekas neišgryninta, padrika ir "nepagavo" manęs.


Knygą įsigyti galite ČIA.


#apzvalga #avnidoshi #pridegescukrus #vaga #almalittera #tinklarastis #pridegescukrus

118 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page