top of page
Search

Bea Johnson - Namai be atliekų

Updated: Aug 11, 2020

Aš niekada nebuvau išprotėjus dėl ekologijos, rūšiavimo ir panašių dalykų. Tuo nesididžiuoju, bet ir vaidinti kažko neketinu. Viskas pasikeitė, kai gimė vaikas. Tuomet tapo svarbu daug dalykų ir kokį pasaulį paliksiu po savęs - vienas jų. Knyga “Namai be atliekų” į mano akiratį pateko jau senokai, bet eilė pribrendo tik dabar. Na ir ką aš galiu pasakyti- leidykla Dvi tylos, kuri ir išleido knygą, labai taikliai apibūdino savo leidžiamas knygas - jos skirtos žengiantiems su pasauliu ir ieškantiems tikrumo. Be to sakinys knygos gale suintrigavo - Bea Johnson, knygos autorė, su šeima per metus sugeneruoja šiukšlių, kurios tilptų į vieno litro stiklainį. O per kiek jūs su šeima pripildote tokią talpą? Per 1 valandą? Per dieną?


Leidinys kokybiškas - pradedant vizualiais dalykais, tokiais kaip popierius, maketavimas ir baigiant turiniu. Autorė su gera autoironijos doze pasakoja savo kelionę į zero waste - supaprastintą gyvenimą ir sumažintą atliekų kiekį. Praktinių ir labai naudingų patarimų daug. Ypač patiko filosofiniai autorės pamąstymai apie vartojimą, komerciją ir pan. Užkliuvo tai, jog visos knygos metu autorė teigia, jog toks gyvenimo būdas nereikalauja daug laiko ir visą save galite skirti tikriems dalykams: šeimai, savęs realizacijai, bet kartu atskleidžia kiek daug dalykų tenka daryti norint palaikyti zero waste sistemą: gaminti higienos, makiažo priemones, ieškoti kur apsipirkti nepažeidžiant savo principų ir pan. Iš kitos pusės - nereikia norėti, kad gyvenimo būdas pasikeistų per minutę. Į jį reikia įeiti ir pakeisti praktiškai visus savo įpročius.


Kaip ten bebūtų, manau kiekvienas bent kiek toliau savo nosies matantis ir mąstantis žmogus privalo perskaityti. Niekas nesitiki, kad 100 procentų pereisite prie gyvenimo be atliekų būdo, bet kažkurią dalį perimti tikrai galima ir bent taip prisidėti prie geresnio pasaulio ateities kartoms kūrimo. Bent jau mane ši knyga tikrai įkvėpė toliau domėtis ir keisti savo įpročius.


#darvienapuslapi #zerowaste #maziautalieku #beajohnson #namaibeatlieku #knyga #knygos

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page