top of page
Search

Caitlin Moran - Kaip būti moterimi

Updated: Aug 11, 2020

Caitlin Moran yra garsi žurnalistė Britanijoje. Taip pat feministė. “Kaip būti moterimi” - tai knyga du viename. Joje autorė pasakoja apie savo gyvenimą nuo vaikystės, kai gyveno labai kukliai, padėjo tėvams auginti likusius septynis vaikus, o taip pat svajojo nuveikti kažką svarbaus. Taip pat ši knyga - šiuolaikinės moters vaidmens apmąstymai iš feminizmo perspektyvos.


Caitlin Moran kalba apie brendimo vargus, kai tavo kūnas, atrodo, tau nepriklauso ir staiga kažką daro savarankiškai su tavim nepasitaręs. Tarp kitko, jau ne pirmos moters pamąstymai šia tema. Susimąsčiau apie lytinį švietimą. Mūsų mokykloje jo nebuvo, bet aš nepatyriau streso dėl to, kad mano kūnas keičiasi. Gal dėl to, kad visuomet daug skaičiau ir viską, kas man įdomu susižinodavau pati. Man nebuvo paslaptis, ko laukti. Akivaizdu, kad kitoms moterims yra kiek kitaip. Manau, lytinis švietimas būtinas. Pirmiausia dėl to, kad nebūtų paliekami randai mergaičių gyvenime ir galėtų taikiai suguventi su savo kūnu. Caitlin atvira - pasakoja apie pirmąsias mėnesines, svorį, madą, karjerą. Neviskam pritariau. Kai kas pasirodė gerokai “per daug” - pavyzdžiui ketvirtame skyriuje pasakoja kaip ragavo menstruacijų kraujo. Lyg tai būtų natūraliausias dalykas pasaulyje. Caitlin, nevisos tai daro!


Knyga paršyta labai linksmu, draugišku tonu su gera humoro doze. Pasišaipoma tiek iš savęs, tiek iš visuotinai priimtinų elgesio standartų. Turiu pripažinti, vietomis vulgaroka. Iškeliama nemažai ir pseudo priblemų - kaip vadinti vaginą. Čia feminizmo problema? Really? Knygoje nemažai pačios britų kultūros - jų televizijos šou, žymūs žmonės, kurie mums nebūtinai žinomi. Tai šiek tiek gadina skaitymo malonumą, nes nevisada gali suprasti prasmę autorės žodžiuose arba humorą - paprasčiausiai nesupranti apie ką kalbama.


Buvo ir nemažai vietų knygoje, kur teliko tik kinkuoti galva ir pritarti. Nėra Caitlin Moran paviršutiniška, kad ir kaip kartais jos naudojama humoro forma leistų tai šiek tiek primaskuoti. Jos pamąstymai apie plastines operacijas, apie tai, kas yra feminizmas tikrai verti dėmesio. Knyga puikiai tiks norintiems smagiai pasijuokti “tikrojo” moteriškumo tema. Humoro daug ir šiek tiek vulgaroko, bet tokia jau ta Caitlin. Kas sakė, kad moterims taip elgtis nedera, a? Šalin stereotipus! Gero skaitymo


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygutinklarastis #knyga #knygos #feminizmas #catlinmoran #kaipbutimoterimi #vaga

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page