top of page
Search

Cara Hunter - Arti tiesos

Updated: Aug 11, 2020

"Arti tiesos" - trileris, kuris turi visas bestseleriams būdingas sąvybes. Pirmiausia - gera istorija. Tai pasakojimas apie vaiko dingimą. Deizės šeima mokslo metų proga rengia vakarėlį. Pasiruošimas įtemptas, reikia daug kuo pasirūpinti ir tik vakarėliui linkstant link pabaigos pastebima, kad aštuonmetė Deizė dingo. Iškviečiama policija, o jos priešakyje Adamas Folis. Detektyvas Folis jau pirmame knygos puslapyje įspėja, kad 9 atvejais iš 10 tokiose bylose nusikaltėlio/pagrobėjo reikia ieškoti artimiausioje aplinkoje. Intriguoja, tiesa?


Antras dalykas - istorija labai pagauli! Jei laukia svarbūs rytiniai darbo susitikimai ar kažkaip kitaip svarbus rytas - iš vakaro šios knygos imti į rankas griežtai negalima. Kodėl? Didelė tikimybė, kad su šia knyga pasitiksite ryto aušrą. Taip, ji labai įtraukianti.


Trečias dalykas- daug dirgiklių, kurie sudomina skaitytoją ir nepalieka abejingu. Knygos vystymo nuspėti neįmanoma ir net jei laikote savo auškiaregiu greičiausiai nustebsite kaskart istorijai keičiant savo veiksmo kryptį. Taip pat Cara Hunter nebijo nepatogių temų- vaiko dingimas, seksualinis išnaudojimas, neištikimybė, pornografija. Visa tai yra šioje knygoje. Neblogas užtaisas.


Rašymo forma moderni. Čia rasime Twiterio žinučių, kurie yra tikra srutų duobė ir puikiai sustiprina knygos sumaišties jausmą. Taip pat aptinkame bylos raportus, kurie leidžia matyti tyrimą iš vidaus. Taip pat laikraščių ištraukas apie mergaitės dingimo tyrimą. Tiesą sakant, šis sprendimas nepasiteisinęs, nes tai tiesiog naratyvo pasikartojimas, kuris gali erzinti.

Kas užkliuvo? Pasakojimo stilius. Nemažai standartinio ir net labai streotipinio mąstymo bei neįtikimų detalių. Tam tikri epitetai tikrai neblizga novatoriškumu, o greičiau jau linksta į banalumo pusę. Taip pat trukdė akivaizdus autorės bandymas nuteikti skaitytoją prieš tam tikrus veikėjus. Norėtųsi laisvės nuspręsti kas yra kas, o ne greižtai brukamų vaidmenų, kuriuos iš viršaus "nuleidžia" autorė.


Apibendrinant - knyga labai "užkabinanti" ir patiks trilerių mėgejams, jei nesigilinsite į jau išvardintus kabliukus. Žodžiu, jei tiesiog norite pailsinti smegenis ir tokios knygos, kuri intriguoja, ši knyga Jums. Gero skaitymo
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #artitiesos #trileris #carahunter

9 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page