top of page
Search

Charles Bukowski - Faktotumas

Updated: Aug 11, 2020

Kam teko skaityti Bukowskį, manau, sutiks, kad jis tikrų tikriausias literatūros pasaulio chuliganas. Tai jau antroji mano skaityta knyga ir išvada viena – autorius lieka ištikimas sau. Stilistika ta pati. Grubus, tiesmukas, kartokas, tačiau yra ir gilių gražių pamąstymų.


„Faktotumas“ – tai pasakojimas apie du organus: kepenis ir penį. Knygos herojus Henris Činaskis kepenis naikina didžiuliais kiekiais viskio, portveino ir vyno, o penis veikia kaip kompasas gyvenime. Kur gražesnė moteris – ten ir Henris bandantis įsigauti į jos kelnaites. Na, gerai yra dar ir darbo paieškos, juk ir knygos pavadinimas sufleruoja. „Faktotumas“ – darbuotojas, darantis viską. Tačiau iš esmės toks ir Henrio gyvenimas – jis daro viską. Taisyklių jam nėra yra tik didelis noras išgerti ir ką nors pasiguldyti šalia.


Tokias knygas aš vadinu fast food‘u. Kartais norisi, nors didelės maistinės vertės neturi. Susiskaito smagiai, o ypač įdomus jausmas buvo Bukowskį skaityti po Seethaler. Bukowskis šokiruoja, pykdo, nuvilia, tačiau jis iššaukia reakciją ir tai yra gerai, nes ne kiekvienas save laikantis rašytoju sugeba kažką mumyse pajudinti.

Čia daug alkoholio, sekso, necenzūrinės leksikos ir rokenrolo, jei viso šito pasiilgai – „Faktotumas“ tau patiks.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #charlesbukowski #faktotumas #kitosknygos

4 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page