top of page
Search

Cho Nam-Joo - Kim Džijongė, gimusi 1982

Anotacijoje užteko įrašyti "moterų teisės" bei vieną galingą citatą ir žinojau, kad skaitysiu vos tik knyga papuls man į rankas. Be to, neapleido smalsumas - kaip tokią neišsemiamą temą galima sutalpinti į tokios mažos apimties kūrinį. Pavyko ir dar kaip! Be to, gal asmeniniai patyrimai ar mėnulio fazė, bet stiprokai "kalė" į galvą.

Kūrinys mus nukelia į kitą pasaulio galą - Seulą. Čia gyvena Kim Džiongė, pagrindinė knygos veikėja. Moteris baigusi mokslus, susituokusi ir augina metukų dukrą. Viskas tvarkinga, lyg pagal planą, bet kas už viso to slypi iš tiesų Kim Džijongė mums papasakos atvirai. Keista tai, kad veiksmas vyksta taip toli, o aktualijos tiek panašios, jog liūdna ir baisu. Liūdna, nes suvoki, kad moterų gyvenimas visame pasaulyje turi tiek daug kliūčių vien dėl gimimo moterimi ir baisu, nes visų mūsų dukros, akivaizdu, gyvens labai panašiame pasaulyje, nes niekas taip greitai nepasikeis.

Nenoriu labai detalizuoti, kad nesugadinti malonumo tiems, kurie ruošis skaityti, bet autorė puikiai atskleidė daugumo moterų gyvenimo dinamiką nuo mažų dienų. Kai kas kultūriškai bus kitaip nei Lietuvoje, bet vis tiek panašumas pribloškiantis. Pagrindinė herojė nuo pat gimimo patenka į voratinklį, iš kurio ištrūkti sunku arba beveik neįmanoma, nes visa sistema sukurta vyrams, valdoma vyrų ir moterų čia niekas nenori. Nieko labai naujo autorė nepapasakoja, Viskas daugiau mažiau žinoma ir išgyventa, bet neteisybės jausmas griaužė iš vidaus verčiant kiekvieną knygos puslapį. Tiesa, stilius publicistinis, gana sistemiškas lyg skaitytum labai įdomų laikraščio straipsnį. Be to nemažai aktualios statistikos. Tas šiek tiek žurnalistinis stilius man imponavo, nes ašarojimas ir perdėtas jautrumas būtų tai, ko atsižvelgiant į temą, būtų jau per daug. Be to, paliečiama tikrai daug moters gyvenimo sluoksnių - ekonominis, edukacinis, kultūrinis ir t.t.


Tiek daug dalykų prasideda nuo, rodos, visai nesvarbių detalių - kai aiškiname mergaitės, jog tampymas už kasų reiškia berniuko susidomėjimą, kai lenkiame jas prie moteriškų užsiėmimų ir t.t. Visa tai ne taip jau nekalta ir nesvarbu. Tai programavimas ateities moteriai kaip ji žiūrės į save, į pasaulį, savo teises, vyrus ir galimybes. Visokios nesąmonės kaip antrosios pusės ieškojimas slapta siunčia signalą, kad tu esi tik pusė kažko, kas turėtų būti pilna. Oi kiek galėčiau užsivedusi čia prirašyti... Ši knyga svarbi kiekvienam vyrui ir kiekvienai moteriai, kad susimąstyti ir pakeisti ateities kartų gyvenimą, nes gimti moterimi - neturėtų būti automatinis nuosprendis, kad galimybių turėsi mažiau nei bet kuris vyras.


#ChoNamJoo #kimdzijonge #remiama #baltoslankos #apzvalga

57 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page