top of page
Search

Christopher Ryan, Cacilda Jetha - Sekso aušra

Updated: Aug 11, 2020

Tik neleiskite pavadinimui Jūsų suklaidinti. Nėra ši knyga kažkoks sekso vadovėlis. Tai pirma mano skaityta knyga evoliucinės psichologijos tema. Evoliucinė psichologija remiasi darvinistiniu požiūriu (na žinot, kad žmogus kilo iš beždžionės) ir tyrinėja žmogaus elgseną, protą bei mąstymą. Šiaip laaabai įdomu. Tikrai.


"Sekso aušra" - tai tarsi daugybės mokslinių straipsnių ir tyrimų sankaupa. Jokiais būdais ne nuobodi ir sausa. Knygos autoriai žaismingai, lengvai ir su gera humoro doze griauna įvairius mitus: apie seksualumą, vyriškumą, moteriškumą. Lyginama žmogaus ir žmogbezdžionių kūno sandara, elgesio ypatybės ir pan. Taip pat permąstomas senovės žmonių gyvenimas ir prieinama išvada, kuri mūsų išsipūtusiam ego gali nepatikti: nesame mes kažkuo ypatingesni lygiai kaip senovės žmogus kvailesnis, nesame mes ir laimingesni bei gudresni. Autorių nuomone, mes lyg musė voratinklyje - susikųrėme daugybę taisyklių, kapitalizmo ir rinkos ekonomikos sistemas ir dabar sėkmingai joms vergaujame galvodami, kad gudriai viską sugalvojome, o išties esame tų sistemų vergai, didžioji mūsų nelaimingumo priežastis yra kritinio mąstymo trūkumas ir gyvenimas "taip kaip reikia", "taip, kaip turi būti".


Nors pagrindine mintimi autoriai iškelia monogamijos nenatūralumo idėja, tačiau, mano nuomone, taip padaryta dėl "sex sells" dalyko. Aš iš šios knygos pasiėmiau visai ką kita: negyvenkime pagal kažkieno sukurtas taisykles (neskatinu anarchizmo:)), galvokime savo galva, klausykime širdies ir būsime ne tik laimingesni, bet ir sveikesni.


Knyga patiks žmonėms, norintiems sužinoti kažką naujo, nesibaidantiems seksualumo temų, norintiems mokslo lengva humoro forma. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #christopherryan #cacildajetha #seksoausra

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page