top of page
Search

Claire Keegan - Tokie smulkūs dalykai

Šis viršelis man buvo tarsi pažadas kažko jaukaus. Nuojauta neapgavo. Maža, šilta, tačiau skaudi pasaka suaugusiems su gražia pamokomąja mintimi.

"Tokie smulkūs dalykai" pasakoja apie tas smulkmenas, kurios iš tiesų sudaro gyvenima. Mažame Airijos miestuke gyvena Bilas. Skaudi praeities istorija jo nepalieka - motina berniuko susilaukė neištekėjusi ir apskritai iki šiol neaišku, kas yra Bilo tėvas. Dabar Bilas jau ir pats turi penkias dukteris. Tai darbštus ir geros širdies vyras. Vieną dieną apsilankęs vienuolyne, kurį aprūpina malkomis, vyras sutinka malkinėje užrakintą sušalusią, apleistą ir itin varganai atrodančią merginą, kuri sakosi turinti keliolikos savaičių kūdikį ir yra nuo jo atskirta. Štai čia susijungia Bilo praeitis ir dabartis - jo motina kažkada buvo tokioje pat padėtyje - laukėsi jo ir neturėjo vyro. Ką darys Bilas? Ar padės merginai? O gal laikysis atokiau ir nerizikuos savo pačio šeima, mat vienuolių padėtis miestelyje itin reikšminga.


Vienas įdomus faktas - knygoje minima itin liūdnai pagarsėjusi Airijos istorijos dalis - vienuolynai, į kuriuos atvykdavo nesantuokinio kūdikio besilaukiančios merginos slapta išnešioti, pagimdyti ir atiduoti savo vaikus. Ypač niūri aplinka, smurtas, nepagarba ir sunkus darbas - štai kas laukdavo šių "puolusių" merginų. Žinoma, ir randai visam likusiam gyvenimui. Fizinis smurtas, marinimas badu, šaltis, psichologinis teroras - visa tai ir dar daugiau patirdavo jaunos merginos. Plačiau apie Besborą galite pasiskaityti internete, bet tai buvo juodos smurto ir mirčių vieta tiek motinoms tiek jų vaikams ir visa tai Dievą mylinčių vienuolių rankomis vyko dar, rodos, visai neseniai.

Pasakojimas šiek tiek priminė Steinbeck stilių. Jausminga ir skaudu. Tai istorija apie tokie smulkius dalykus, kurie tampa pačiais svarbiausiais gyvenime ir apie tai, kad kiekvienas iš mūsų galime priešintis bei kovoti prieš neteisybę, net jei tai gali turėti neigiamų pasekmių mums ir mūsų šeimai.


Knygą įsigyti galite ČIA.


#darvienapuslapi #clairekeegan #tokiesmulkusdalykai #remiama #dovana

156 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page