top of page
Search

Claire Lombardo - Mūsų smagiausios dienos

"Šeimos saga" yra tie du žodžiai, kurie lyg burtų lazdele mostelėjus, mane akimirksniu "užnorina" knygą skaityti. Ši jokia išimtis.

Trumpai apie ką pasakojimas: Merilina ir Deividas sukuria šeimą. Šeimos lizdelis sparčiai gausėja ir štai, rodos, nespėjus nė mirktelėti jų šeima jau nebe du, o šeši nariai. Šeimą papildo net keturios nuostabios ir tokios skirtingos dukterys: Vendė, Violeta, Liza ir Greisė. Visų jų gyvenimas įdomus ir skirtingas, visi gyvena didesniame ar mažesniame chaose, bet kertinis lūžis šeimą ištinka tuomet, kai pasirodo vienos dukrų seniai pagimdytas ir paliktas atiduoti sūnus Džona. Štai tuomet neriame gilyn ir pradedame narstyti visų šeimos narių psichologinius portretus: kas, kodėl, už ką ir panašiai. Džona tarsi peiliu perskrodžia šeimos branduolį ir pamatome tai, ko gal net ir patys šeimos nariai nežinojo slepiantys vieni nuo kitų, o gal net savęs.

Nuo pirmų puslapių mane tiesiog užliūliavo jautrus ir jaukus autorės pasakojimo stilius. Nori nenori bet savotiškai įsimyli visus šeimos narius ir sergi už juos, kad tik viskas sėkmingai išsispręstu. Būna, kad ir nekenti, smerki, nes kaip galima taip elgtis, bet kartu suvoki, kad būtent taip viskas ir vyksta visose tikrose šeimose. Be to atskiro gero žodžio nusipelno knygos vertėja - Gabrielė Gailiūtė Bernotienė. Vertimas šiuolaikiškas, dinamiškas, lengvas - žodžiu, puikus. Jokio nejaukumo jausmo skaitant kaip kartais būna.

Įdomiausias momentas pasirodė tai, kad visos dukterys vienaip ar kitaip traumuotos iš pažiūros tobulų tėvų santykių, to, kad jie net po keturiasdešimt metų myli vienas kitą. Kartu parodoma, kad santuoka nebuvo tobula, daug išbandymų praėjo šie du žmonės, kad išsaugotų šeimą, kad kartais nurytų karčią egoizmo piliulę vardan šeimos gerovės.

Manau, tai labai pagaulus pasakojimas, intriguojantis, jaukus ir tas, kurio aš nenorėjau paleisti iš rankų. Jokiais būdais nesutinku, kad per ilgas. Ne ne ne. Jis toks, koks turėjo būti. Ir ta intriga, ne kažkokia banali, o tikroviška. Psichologiniai veikėjų portretai atverčiami po truputį juos vystant ir parodant pilną visos šeimos portretą.

Norisi jaukaus, psichologinio ir prasmingo pasakojimo apie šeimą? Ši knyga jums kaip tik. Labai rekomenduoju, nes suskaičiau su didžiuliu pasimėgavimu.


Knygą įsigyti galite ČIA.


#knygutinklarastis #knygos #baltoslankos #mususmagiausiosdienos #Clairelombardo #baltoslankos #atsiliepimas #rekomendacija #seimossaga #remiama #TheMostFunWeEverHad

109 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page