top of page
Search

Daphne du Maurier - Mano giminaitė Reičelė

Updated: Aug 11, 2020

Ar dažnai atsitinka taip, kad knyga pas jus atsiranda tinkamu laiku ir pateisina visus jūsų tuometinius lūkesčius? Man taip atsitiko su šia Daphne du Murier knyga “Mano giminaitė Reičelė”. Nors internetas ūžia nuo pagyrų kitai autorės knygai “Rebeka”, bet man tai buvo pirmoji pažintis su jos kūryba, bet tikrai su mielu noru skaitysiu ir kitus kūrinius.


“Mano giminaitė Reičelė” pasakoja apie nuo mažų dienų našlaičiu tapusį Filipą, kurį užaugina jo vyresnis pusbrolis Ambrozas. Ambrozas valdo nemažą turtą, gyvena dvare, bet moterų draugija jo nedomina, tad šeimos neturi ir Filipą augina kaip būsimą paveldėtoją. Deja sušlubuoja Abrozo sveikata ir jis patraukia į šiltesnius kraštus, kur klimatas palankesnis sveikti. Netrukus Filipą pasiekia žinia, kad užkietėję viengungis vedė ir neilgai trukus mirė. Žinia sukrečia ir kyla didžiulis įtarimas, kad prie pusbrolio mirties ranką pridėjo našlė Reičelė. Filipą užvaldo didžiulė neapykanta našlei kol ši napasirodo dvare ir jis nepameta dėl jos galvos. Ar Reičelė kalta dėl Ambrozo mirties? Ką reiškia velionio rašyti laiškai kuriuose įspėjama apie Reičelės godumą ir išlaidumą?


Tai jau antroji “Svajonių knygų” leista knyga iš jausmų klasikos serijos. Ta ūkanota Anglija, pritemdyta atmosfera, paslaptingumas ir atitrūkimas nuo modernių kūrinių man yra didžiulis malonumas. Juos skaitau ir tikrąją to žodžio prasme mėgaujuosi. Veiksmas vystosi lėtai, stiprūs veikėjai ir paslaptis, kuri veda skaitytoją į priekį.


Pačioje kūrinio pradžioje tikrai šiek tiek erzina Filipo impusyvumas ir emocionalumas. Be to nemažai kalbama apie moteris, jų paskirtį, ribotą protą ir pan. Bet aš sau pasakiau “stop” - nereikia priimti dabartinių dienų kontekste, o be to paradoksas tame, kad viskas, kas kalbama apie moteris gali būti priskiriama būtent Filipui. Moterys šioje knygoje pranokusios savo laiką (bent jau Reičelė) ir būtent jos įžvalgios, protingos ir žino kaip gauti tai, ko nori. Netikiu, kad tai tik sutapimas ir man šis autorės sprendimas labai patinka. Toks slaptas mirktelėjimas nusistovėjusiam požiūriui apie vyrų neginčijamą protą ir moterų jausmingumą. Well done!


Turiu paminėti ir kitą puikų autorės sprendimą. Ji palieka skaitytoją savarankiškai nardyti puslapiuose ir pačiam spręsti apie veikėjų elgesio moralumą, kaltumą ir nekaltumą. Tas labai malonu ir intriguoja.


Kam skaityti? Jei pasiilgote paslaptingos, intriguojančios istorijos ūkanomis aptraukto dvaro fone su stipriu moters personažu, tai tikrai labai rekomenduoju. Gero skaitymo!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #svajoniuknygos #daphnedumaurier #manogiminaitereicele #remiama

14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page