top of page
Search

David Lagercrantz - Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį

Updated: Aug 11, 2020

Aš buvau iš tų skaitytojų, kuriems Stieg Larrson Milennium trilogija patiko labai labai labai. Taip jau nutiko, kad autorius mirė, o leidyklų noras pasipelnyti iš beprotiško populiarumo sulaukusių knygų ne. Tada atsirado švedas rašytojas, kuris sutiko sukurti ketvirtąją knygos dalį. Kas buvo toliau tuoj papasakosiu.


Pasiėmiau knygą į rankas ir pasijutau lengvai užhipnotizuota. Jausmas toks, kad nemirė tas Stieg Larrson, o ėmė ir parašė ketvirtąją dalį. Tas pats rašymo stilius, tie patys angliški intarpai ir net istorijos vystymas panašus. Man nostalgija tiesiog vešėjo. Bet knyga persivertė į antrąją dalį, aš laukiau kada jau čia prasidės kažkokie įdomesni dalykai ir nieko nenutiko. O gal reiktų sakyti nutiko, tik ne tai ko tikėjausi - pagaliau atsirandanti pagrindinė veikėja Lisbeta prėska, banali ir visai ne tokia, kokią ją jau spėjo pažinti skaitytojai. Na taip, naratyvas sukasi apie programavimą, įsilaužimus į valstybinius serverius, dirbtinį intelektą, blogiečius ir pavojų Lisbetai, bet viskas kažkaip nesusieina ir neįtikina.


Tokie stiprūs ir paveikūs personažai kaip Lisbeta, inspektorius Bublanskis ir žurnalistas Mikaelis padaromi kažkokiais pasityčiojimo vertais tipeliais. Jų dialogai dirbtini, veikimo ir kalbėjimo logika nulinė. Taigi keista, kad yra nuomonių jog naujoje dalyje personažai atskleidžiami net geriau. Aš jums pasakysiu - hell NO!


Milenium mėgėjai gal ir ras kažką šiek tiek artimo buvusiai trilogijai. Nauji skaitytojai irgi gali bandyti, nes vietomis priešistorė atskleidžiama, tad tikrai nepasijusite palikti už borto. Bet pasakysiu viena - komercija yra komercija ir jei trys dalys buvo geros, tai ketvirta lūkesčių nepateisino, o blogiausia, kad jau planuojama leisti ir penktąją. Ach!


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #obuolys #davidlagercrantz #merginakuripakliuvoivoratinkli

5 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page