top of page
Search

Dean Burnett - Laimingos smegenys

Updated: Aug 11, 2020

Apie šią knygą gandas mano ausis pasiekė jau gana seniai. Tai vienas tai kitas žmogus vis siūlė ir kartojo, kad tai knyga tikrai verta dėmesio. Galiausiai prisikasiau prie jos. Tiesa, jeigu tai kažką keičia, turiu paminėti, kad tai pirma mano klausyta audioknyga. Šiaip turinio suvokimui tas įtakos nedaro, bet labai trukdo tas noras pasibraukti citatas. Man asmeniškai tas pasibraukymas tarsi gilesnė knygos refleksija.


Iš esmės knygoje autorius visą laiką aiškina apie piktąjį ego, kuris apsunkina mūsų gyvenimą, daro mus nelaimingus ir egocentriškus. Knyga šiek tiek besikartojanti. Kartais apima jausmas, kad kalba eina vis apie tą patį tik iš kito kampo. Tas šiek tiek erzino. Tačiau turiu pripažinti, kad didžioji dalis turinio man buvo artima, nauja ir įdomu. Turiu nuojautą, kad tokias knygas kiekvienas perleidžiame per save ir kiekvienam ji turi vis kitokią pamoką. Man asmeniškai ši knyga apie nebuvimą auka, susitaikymą ir buvimą čia šią akimirką. Kartais tikrai atrodo, kad daugumai žmonių patinka aukos vaidmuo, patinka būti nelaimingais ir nekeisti nieko. Knygos autorius tą patvirtina. Jo pamokymai padės nulipti nuo sosto ir atsimerkti.


Tekstas nėra pats lengviausias. Reikalauja susikaupimo ir įsigilinimo. Manau, daugelį dalykų buvo galima aprašyti gerokai paprasčiau ir nekuriant naujų terminų. Tiesiog atrodo, kad norima tuo įmantrumu sukurti didesnę pridėtinę vertę, bet, manau, neretai paprastumas yra raktas, o ne barokiniai teksto apkarstymai.


Knyga patiks žmonėms, kurie nori augti, geriau suprasti save ir prisiimti atsakomybę už savo savijautą ir gyvenimą. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #vaga #mokslas #laimingossmegenys #deanburnett #remiama #dovana #knyga #knygos

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page