top of page
Search

Deborah Feldman - Neortodoksiška

„Neortodoksiška“ – viena tų knygų, kurių laukiau su dideliu nekantrumu. Buvau vos per porą vakarų sužiūrėjusi Netflix serialą, kurtą pagal šią knygą, ir labai intrigavo paskaityti originalų kūrinį.


Tai tikra istorija apie mergaitę, kuri auga viename laisviausių pasaulio miestų Niujorke, bet jos gyvenimo būdas toli gražu nekvepia jokia laisve. Gyvenimas chasidų bendruomenėje toks suvaržytas, kad net lakiausia vaizduotė tokių dalykų neišgalvotų. Debora dievina knygas, kurios budina jos kritinį mąstymą, verčia pergalvoti iš naujo „savaime suprantamus“ dalykus ir galiausiai formuotis asmenybei. Kas iš to išeis, sužinosite perskaitę, bet pažadu – nuobodu tikrai nebus.


Knyga sukėlė begalę emocijų: pykdė, liūdino, trikdė ir niekaip nepavyko iki galo suvokti, kad tai tikra istorija, kad taip išties gyvena žmonės. Moterys chasidų bendruomenėje nuo mažų dienų žino kam jos gimė ir tai yra neginčytina: jos šiek tiek palanko mokyklą, išteka ir gimdo vaikus. Viskas. Toks jų gyvenimas. Išsilavinimo stoka suponuoja negalėjimą dirbti aukštesnės kvalifikacijos darbų, o be gero darbo nėra ir pajamų. Moteris įstringa savo gyvenimo modelyje. Ji priklausoma ir ištrūkti jai yra beveik neįmanoma.


Itin įstrigo moterų seksualumo demonizavimas. Viena epizode moteris persismeigia koja smeigtuku, kad vėjas neplaikstytų jos sijono – juk žmonės gali pamatyti jos kojas! O tai nepadoru ir jau geriau fizinis skausmas nei kažkas pamatys kojas. Kraupu kai pagalvoji.


Įkvepia tai, kaip knygos autorė lyg sfinksas kyla iš pelenų, bunda ir auga. Mažais žingsneliais vyksta didžiuliai pokyčiai. Autorė pradeda rašyti. Tiesa, nėra čia kažkoks literatūrinis šedevras – dar yra kur tobulėti, bet jei susitelki į istorija, skaityti tikrai labai įdomu. Dar geriau tai, kad serialas ir knyga skiriasi, tad nėra de javu jausmo, o tik smalsumas – kas bus toliau.


Tie, kurie domisi tikromis moterų istorijomis ir nori pažinti jas kitų kultūrų fone - bus labai įdomu. Gero skaitymo.#darvienapuslapi #tinklarastis #remiama #balto #neortodoksiska #dovana #atsiliepimas #apzvalga

153 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page