top of page
Search

Donatas Paulauskas - F- žodis, kurio negalima minėti

Updated: Aug 11, 2020

Feminizmas man nėra nauja tema. Ji pas mane atėjo pradėjus giliau domėtis vaikų auklėjimo ir ugdymo temomis. Tos dvi dėžutės, į kurias mes talpiname savo vaikus – mėlyna berniukams ir rožinė mergaitėms, mane neramina. Dar giliau feminizmo tema įtraukė per tokias ryškias asmenybes kaip B. Tiškevič ir M. Jankauskaitė. Taigi šią tema atradau ir ji man aktuali iki šiol, nes kasdien matau gausybę pavyzdžių kaip vadovaujamės stereotipais ir net nestabtelime susimąstyti, kodėl vyksta vieni ar kiti dalykai. Feminizmo principais aš bandau vadovautis praktiniame gyvenime – aš auginu dukrą – naują žmogų šiam pasauliui ir nenoriu, kad ji gyventų pagal nusistovėjusias klišes taip galbūt užkertant kelią savo laimei.


Įsibėgėjau. Na, bet perspėjau, kad tema man svarbi Apie knygą – pradėsiu nuo to, kad ji puikiausiai tiks pirmai pažinčiai su feminizmo baubu. Taip, taip – baubu. Knygos anotacijoje kaip pirštu į akį pataikytas adresatas – žmonės, kurie vis dar mano, kad vyrai iš Marso, o moterys iš Veneros. Knygoje akademišku nuoseklumu išdėstyta trumpa feminizmo istorija. Iliustruota puikiomis nuotraukomis, kurios tikrai sužadina susidomėjimą. Gausu ir stereotipų pavyzdžių, susijusių su vaikų ugdymu/smukdymu. Parinktas toks puikus žodžių žaismas – ugdymas ir smukdymas. Geriau atspindėti prasmės, manau, neįmanoma. Gausu ir kasdienės elgsenos pavyzdžių, kurie jokiais būdais negali būti vadinami pažangūs, o kartu feministiniai. Bus puiki proga sustoti ir atsitraukus nuo savieigos pagauti save – „Oooo ir aš taip galvoju“.


Knygoje man pritrūko išsamesnės feminizmo privalumų analizės iš vyriškos stovyklos – na, taip jie turi tarnaites namuose, mamas virtuvėje ir panašiai, bet kuo jiems naudingas feminizmas? Ką jie iš to išlošia? Juk tai iš tiesų yra „win win“ situacija. Reiktų visa tai atskleisti. Dabar atrodo, kad, jei netyčia tas feminizmas kažkaip trenktų galvon, tai iš to laimi tik moteris. Vyras tiesiog praranda komfortą.


Labai patiko likęs trečdalis knygos savo humoro jausmu. Atrodė, jog autorius atsipalaidavo ir leido sau būti savimi. Juokiausi balsu – dievaži. Kodėl viso to nebuvo nuo pat knygos pradžios? Būtų suteikę knygai daug didesnės energijos.


Kam rekomenduočiau? Tiems, kurie nori išeiti iš komforto zonos ir pažvelgti į savo mąstymą ir elgesį kritiškai. Tiems, kurie augina vaikus ir nori, jog jie augtų laimingesnių žmonių planetoje. Na ir tiems, kurie vis dar rauko nosis išgirdę žodį „feminizmas“, nes iš tiesų Jūs nė velnio nenutuokiate kas tas yra.


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #feminizmas #moteruteises #fzodiskurionegalimamineti #donataspaulauskas

1 view0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page