top of page
Search

Doris Lessing - Nurodymai žengiantiems į pragarą

Updated: Aug 18, 2020

Doris Lessing pristatinėti tikriausiai nereikia, tačiau trumpai paminėsiu, kad ji yra Nobelio premijos laureatė, o taip pat apdovanota Cohen premija už nuopelnus britų literatūrai. Savo kūriniuose Lessing nagrinėja moterų klausimus, feminizmą, šiek tiek politiką ir štai ateina metais kai susidomi fantastika. “Nurodymai keliaujantiems į pragarą” yra kaip tik iš šio periodo.


Ši knyga - tai pasakojimas apie ekscentrišką Kembridžo universiteto profesorių, kuris patenka į psichiatrinę ligoninę. Knyga yra eksperimentinio žanro, tad neįprasta tiek forma tiek pateikimas. Knygoje aptinkame trijų rūšių sąveikas: gydytojų ir paciento, gydytojo ir kito gydytojo (tariamasi dėl gydymo, medikamentų skyrimo), bei profesoriaus klajonės po savo sąmonę.


Turiu pasakyti, kad “įsivažiuoti” į knygos skaitymą pradžioje sekėsi gana sunkiai. Ligonio klaidžiojimai po savo sąmonę, atrandami neegzistuojantys gyviai ir išgyvenimai yra paremti fantastika, kuri nėra mano mėgstamiausias dalykas pasaulyje. Antroje dalyje sekėsi gerokai lengviau - čia atsiranda profesoriaus draugai, žmona, meilužė, tad tas jo charakterio atskleidimas daug labiau “kabino” ir sudomino. Tarpasmeninės sąveikos tarp šių žmonių buvo įdomu.


Tekste aptinkame nemažai sąsajų su literatūra, Antikos mitais net Biblija kas suteikia tekstui svorio ir pagilina jį. Veikėjai čia neatlieka standartinių vaidmenų. Jie ne konstruoja pasakojimo, o yra tarsi idėjų vedliai. Jų pagrindinė finkcija - atskleisti idėją.


Trumpai - eksperimentinis kūrinys tikrąja to žodžio prasme. Jei norisi kažko visiškai kitokio ir mėgaujatės fantastika, tikrai pabandykit! Be to, jei norisi pajausti ir išgyventi, ką reiškia pamesti protą ir pakeliauti po savo sąmonę - taip pat griebkit ir skaitykit. Gero skaitymo
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #vaga #remiama #dorislessing #nurodymaizengiantiemsipragara

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page