top of page
Search

Douglas Kennedy - Besivejant laimę

Updated: Aug 11, 2020

Knyga į mano rankas pateko atsitiktinai - pagriebiau nuo bibliotekos lentynos. Nieko apie ją nebuvau girdėjus, skaičius ir niekur mačius. Šeštas jausmas? Tikriausiai. Tai pirma mano pažintis su Douglas Kennedy kūryba. Faktas lieka faktu - D. Kennedy puikus pasakotojas ir tikrai šauniai valdo plunksną. Knygos apimtis nemaža - šeši šimtai puslapių, bet jos iš rankų paleisti toli gražu nesinori. Pasakojimas labai įtraukiantis.


"Besivejant laimę" - pasakoja apie tai, kaip Keitės motinos laidotuvių metu, mergina pastebi aplink besisukinėjančią labai aristokratiškos išvaizdos įspūdingą moterį Sarą. Galiausiai paaiškėja, kad Sarą ir Keitės tėvą siejo laaabai gili ir paini istorija. Kas Sara buvo jos tėvui ir kaip jie susiję? Juo labiau, kad Saros bute pilna jau mirusio tėvo praeities ženklų. Tai istorija apie Džeką ir Sarą, apie gyvenimą, išdavystę, atleidimą išmintį ir meilę.


Žodis "gyvenimiškas" labiausiai tinka šiam pasakojimui. Daug labai vykusių sprendimų naratyve ir nors dažnai mes gyvenime ieškodami priežasčių pasitelkiame vos ne paranormalius reiškinius kaip pateisinimus, bet juk dažniausiai viskas tiesiog paprastų paprasčiausia. Douglas Kennedy taip ir rašo, todėl viskas įtikinama ir artima.


Autorius neretai kaltinamas "moterišku" rašymo stiliumi, bet aš nesutinku. Kaip suprasti moterišku? Greičiau empetija yra tas tinkamas apibūdinimas. Kaip viename interviu jis kalba - būtent empatija yra jo kūrinių varomoji jėga ir, reikia pripažinti, jam puikiai sekasi ją naudoti. Yra kita viso šito pusė - sentimentalumas ir ypač dialoguose. Man vietomis jo buvo per daug, bet vėl gi čia skonio reikalas.


Kam skaityti? Tiems, kuriems patinka narplioti žmonių tarpusavio santykius, šeimų dramas ir norisi jaukaus bei pagaulaus pasakojimo. Šaltiems rudens vakarams pats tas.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #almalittera #douglaskennedy #besivejantlaime

32 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page