top of page
Search

Douglas Stuart - Šugis Beinas

Kažkada seniai labai seniai Baltos lankos išleido knygą, kuri vadinosi "Mažas gyvenimas". Savo skaitymo patirtis drąsiai galiu skirsti iki šios knygos ir po jos. Įspūdis buvo toks didelis, kad nuo to laiko visais įmanomais būdais bandau rasti dar kažką panašaus paskaityti. Iki šiol sekėsi nekaip. Tada pasirodė "Šugis Beinas", kurios nugarėlėje rašoma, kad čia tikrai bus kažkas panašaus. Ilgai nemąsčius kibau.


Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad bendras vardiklis šių dviejų kūrinių galėtų būti savidestrukcija. Taigi tema panaši, nuotaika taip pat. Čia palyginimo šou ir baigsiu, nes reikia papasakoti plačiau kuo mane nustebino Šugis Beinas ir kokį įspūdį paliko. Kaip neretai būna, labai svarbi žinutė užšifruota viršelyje. Čia matome mamą ir sūnų. Centrinė figūra ir bus jų santykis. Ko čia nepavaizduota? Šlykščiosios motinos alkoholizmo pusės, kuri traumuoja, atima, skriaudžia, nepalieka vietos vaikystei. Norėčiau sakyti, kad ši nuotrauka yra tai, kaip Šugis Beinas savo širdyje nešiojasi savo mamą. Jaukiai įsitaisęs šalia jos, apgaubtas jos dėmesio, mylimas ir matomas.


XXa pab Glazgas atrodo nekaip. Daug socialinių problemų, alkoholizmo, narkotikų, bedarbystės. Iš to kyla smurtas ir kitos dar didesnio masto problemos. Tokiame fone jauna moteris Agnesė, kuri visuomet pasižymėjo įpatinga savigarba ir noru oriai atrodyti, su trimis vaikais paliekama viena tvarkytis savo gyvenimo. Turint galvoje jos priklausomybės alkoholiui problemą, savaime aišku, kad bus nelengva. Tačiau, jei mergišiaus vyro kudašiaus išnešimas nuo savo šeimos atrodo žemiausias istorijos taškas, tai mes net negalime įsivaizduoti iki kokio dugno dar šios istorijos dėka pavyks nusiristi.


Itin jautrus ir paveikus pasakojimas. Alkoholizmas tikriausiai yra ta problema, su kuria vienaip ar kitaip dauguma mūsų esame susidūrę. Čia kaip epidemija. Tikriasiai nesuklysiu pasakydama, kad jei ne artimame šeimos rate, tai bent jau giminės lygiu kiekvienas turime daugiau mažiau su šia problema glaudžiai susijusių žmonių. Aš ne išimtis. Tiesa, ši istorija tokia jautri ne tik dėl to, kad autorius fantastiškai pasakoja ir gali lengvai įsivaizduoti, kad visa tai atsitiko tau, bet būtent motinos alkoholizmas man atrodo kaip didžiausia tragedija. Pataisykit mane, jei klystu, bet jeigu geria tėvas, tada dar lieka saugus motinos meilės uostas, bet jei girtauja motina, neretas tėvas jos vaidmens neprisimins ir vienas Dievas težino ką tuomet išgyvens vaikas. Dievo mums neprireiks, nes autorius puikiai leis viską patirti savo kailiu.


Labai stirpi knyga, Su kiekvienu puslapiu paveikia vis labiau, o paskutiniai puslapiai sudaužo iš esmės. Ką reiškia būti vaiku, kurio motinai rūpi tik išgerti, kuri visuomet pasirinks ne tave? Ką reiškia kai tau šešeri, bet tavo pagrindinis rūpestis gyvenime ne naujas žaislas, o maistas? Kaip žemai gali nusiristi geriantis žmogus ir įskaudinti mažą vaiko širdutę? Visa tai ir dar daugiau rasite šioje knygoje. Labai rekomenduoju.


Knygą įsigyti galima ČIA.#douglasstuart #sugisbeinas #knyga #knygos #darvienapuslapi #knygutinklarastis #rekomendacija #atsiliepimas #dovana #reklama

54 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page