top of page
Search

Edward Carey - Mažė

O viskas prasidėjo nuo to, kad britas dramaturgas, iliustratorius ir rašytojas Edward Carey įsidarbino Tussaud vaškinių figūrų muziejuje. Jo darbas buvo saugoti vaškines figūras nuo smalsuolių prisilietimų. Baigėsi viskas po penkiolikos metų autorius išleista knyga, užbūrusia visą pasaulį.


Kas nežino madam Tussaud? Apie jos vaškines figūras girdėję, tikiu, daugelis, bet ar teko girdėti unikalią šios asmenybės istoriją? Šia knyga, kuriai autorius skyrė laaabai daug savo laiko, prieš mūsų akis atsiveria neeilinis Marie Grosholtz, Mažės, gyvenimas. Kaip maža (tiesiogine to žodžio prasme) našlaitė tapo visame pasaulyje garsia vaškinių figūrų meistre? Šiai asmenybei teko sunkūs išbandymai: anksti mirė motina, tad mergaitė liko viena. Visa laimė, kad ją priglaudė vienas daktaras, kuris turėjo neeilinę aistrą vaško gaminiams. Kalbame, žinoma, ne apie žvakes. Tai buvo autentiškos organų, veidų kopijos. Mergaitė taip pat pamėgsta šią veiklą ir į ją pasineria. Kaip atsitiko, kad ši mergaitė tapo vieno garsiausių muziejų pasaulyje įkūrėja ir kokį kelią jai teko iki tos sėkmės nueiti.


Keli dalykai kuo ši knyga išskirtinė - pirmiausia pati Marie. Tiesiog protu nesuvokiama kaip ši maža mergytė turi tokį stiprų charakterį. Kaip ji ne tik išgyveno, bet ir tapo tuo kuo tapo. Tiesiog pribloškianti jos istorija. Kita - autoriaus pasirinktas pasakojimo būdas. Tokia smagi ironija, sarkazmas ir humoras paverčia šią knygą unikalia. Nerasite čia pompastikos, dūsavimų, viskas pasakojama lengvu tonu lyg ir nesureikšminant visko, bet įtaigiai ir paveikiai. Ir dar vienas momentas - iliustracijos. Autorius panaudojo savo talentą ir paliko iškalbingus piešinius, kurie knygai suteikia fantastiško "draivo". Ką mes turime galutiniame rezultate - įspūdinga istorija, geras humoras ir smagus laikas su knyga.


Iš minusų - kiek sausoki pasirodė dialogai, bet čia gal labiausiai dėl dramaturgijos įtakos autoriaus gyvenime. Kitas momentas - kiek keistai atrodė Marie vaizdavimas lyg kvailutės turint galvoje, kokia ji versli ir kaip sugebėjo tiek pasiekti.


Verta jūsų laiko knyga apie neišskirtinės išvaizdos, bet nerealaus charakterio bei stiprumo moterį, apie kurią pasaulis kalba iki šiol. Būtinai paskaitykite.


#EdwardCarey #mažė #biografija #knyga #knygos #apzvalga

70 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page