top of page
Search

Edward van de Vendel - Lapiukas

Nežinau, kiek jūs susiduriat su vaikiškomis knygomis, bet aš šiek tiek jau apie jas suprantu. Kas vakarą skaitant savo vaikui šį tą pradedu nuraukti. Turiu pripažinti, kad nemaža dalis vaikiškų knygų didaktikos enciklopidijos wannabe, bet realybėje primityvios, be gilesnės minties ir išpildymo. Maždaug - tie maži kvailiukai vistiek nesupras. Iškart pasakau, kad "Lapiukas" - ne tas atvejis.


Lapiukas nukrenta ir panyra į keistą sapną. Čia jis reflektuoja savo gyvenimą - o tai puiki proga jumssu savo mažyliu pakalbėti ne tik apie tokius primityvius dalykus kaip dantų valymas, tvarka ir pan. Man labai įdomu su savo dukra pakapstyti gilesniu dalykus. Tie vaikai tokie unikalūs filosofai ir kartais jų mintys apie mirtį, gimimą nukautuoja.


Ši knyga - tai kvietimas pamąstyti, pasikalbėti, pasigilinti. Puikus kvietimas išties. Ir jis ne tik vaikams, bet ir tėvams. Dviguba nauda - jums ir vaikui :)


Iliustracijos nusipelno atskiro pagiriamojo žodžio. Pradžioje nesupratau, kas čia buvo padaryta tik mačiau, kad kažkas kitoniško. Pasirodo, tai nyderlandų dailininkės Marije Tolman darbas. Savo pieštukais, kreidelėmis, tušu, akvarele ir guašu pieštas iliustracijas autorė derina su fotografijos, oforto, lino raižinio technikomis. Kaip rašoma, dailininkės medžių apsuptoje studijoje nėra nei telefono, nei kompiuterio, nei interneto – vienintelis mechaninis garsas dailininkės darbo vietoje yra pieštukų drožimo mašinėlės ūžimas.


Kviečiu jus įsigyti šią unikalią knygą, o gal labiau tiktų sakyti šį meno kūrinį.


Gero skaitymo.


#edwardvandevendel #marijetolman #niekorimto #dovana #lapiukas #niekorimto #reklama

36 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page