top of page
Search

Eglė Šimkevičiūtė Kulvelis - Tigras tai ne katinas

Updated: Aug 17, 2020

“Tigras tai ne katinas” - pirmoji mano skaityta kelionių knyga. Na ir ką galiu pasakyti - pirmas blynas anaiptol neprisvilęs. Pirmiausia mane sužavėjo pati autorė - Eglė. Jos laisva dvasia, nenoras gyventi kaip visi to “normalaus” gyvenimo : mokslai, darbas, namai, vyras, vaikai būtent ir pastūmėja į šią rytietišką avantiūrą. Kaip sako Eglė, sunkiausia buvo nuspręsti, kad darom! Čia ačiū vyrui Aurimui, kuris susirado darbą Vietname ir Eglei beliko pasakyti “taip”. Nuotykiai prasideda!


Iki šios knygos įsivaizdavau, kad visa kelionių literatūra daugiau mažiau vienoda: nuvykite ten, pamatykite tą, atkreipkite dėmesį į tą ir tą, to ir to istorija tokia. Gal naivi buvau - nežinau. Ši knyga kitokia. Tai labiau kelionių dienorasčiai ir vietomis labai intymūs: autorė atskleidžia savo vidinius išgyvenimus, pasakoja apie santykį su savimi ir kaip jis keitėsi. Man šie pamąstymai buvo itin artimi ir įdomūs. Juo labiau, kad atrodė, jog stengiamasi nepasirodyti geresne, o sakyti taip kaip yra. Be to ir vertybiškai jaučiausi artima Eglei.


Pirmoji knygos dalis - Vietnamas. Nauji potyriai, nauja kultūra, maistas, tradicijos. Kita stotelė ir kita knygos dalis - Tailandas. Ši dalis man kiek mažiau patiko, bet įdomybių ir čia apstu. Net neįsivaizduočiau kaip labai šios dvi šalys gali skirtis. Autorė tai patyrė savo kailiu. Jos potyriai ir pamąstymai sugeba ištraukti skaitytiją iš jau nusėdėto komforto zonos suolelio, kvestionuoti dalykus ir mąstyti. To aš iš kelionių knygos mažiausiai tikėjausi, tad nestebino labai.


Kiti svarbūs dalykai, kuriuos apie šią knygą butina paminėti - humoras ir priėmimas. Autorė tikrai apdovanota aštriu žvilgsniu ir geru humoru. Knyga atraktyvi ir humoras ją tik dar labiau “paskanina”. O apie priėmimą - tikiu, kad labai sunku priimti visiškai tau nepažįstamą kultūrą. Tikrai daug lengviau atmesti, sakyti, kokia tai nesąmonė ypač kai tai susisieja su kažkokiais tavo patiriamais nepatogumais. Eglė brandi tiek, kad to nedaro, o eina atvira širdim ir bando priimti. Man tai labai žavu ir gerbtina.


Kam skaityti? Kelionių knygų mylėtojams - MUST! Tiems, kurie yra naujokai šiame žanre - taip pat tiks. Tiems, kurie nori, bet dėl įsipareigojimų naštos negali keliauti - puiki galimybė šaltais vakarais susisukti į pleduką ir pakeliauti po egzotiškus kraštus sklaidant šios knygos puslapius.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #eglesimkeviciutekulvelis #tigrastainekatinas #keliones #kelioniudokumentika

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page