top of page
Search

Elena Ferrante - Nuostabioji draugė

Updated: Oct 31, 2020

“Nuostabioji draugė” - mano pirmoji pažintis su Ferrante kūryba. Įdomu tai, kad niekas nežino - kas gi toji Ferrante. Yra manančių, kad tai vyras, prisidengęs moterišku slapyvardžiu ar net autorių kolektyvas. Autorius paslaptis. Kai kas teigia, kad šis autorės asmenybės slėpimas yra viena iš jos sėkmės palspačių. Yra manančių, kad tai labai teisingas žingsnis - skaitytojui neturėtų rūpėti asmeniškumai, jis autorių pažįsta per jo kūrybą.


Esminė knygos tema - dviejų mergaičių draugystė. Elena ir Lina draugystę užmezga būdamos mažos mergaitės. Kartu su jomis auga bei keičiasi jų draugystė. Nors tai, kaip Ferante rašo iškart patiko, bet pirmieji keliasdešimt puslapių tikrai "nekabino". Lakoniškas stilius, trumpi sakiniai - puiku. Kliuvo gal tos vaikiškos problemos, su kuriomis auga mergaitės. Jos nei labai man aktualios nei itin domino, bet kuo tolyn tuo geryn. Draugystės dinamika itin sudomino. Kiek teko domėtis, taip sako dauguma - vėlesnės tetralogijos dalys dar įdomesnės.


Pagrindinė veikėja - Elena. Vardas sutampa su rašytojos, tad natūralu, kad skaitai ir susieji rašytoją su knygos veikėja. Gal tikrai knyga šiek tiek autobiografiška? Be to, taip manyti leidžia ir Elenos bandymai rašyti. Elena pasakoja apie save ir savo jausmus itin atvirai. Nėra bandymo savęs teisinti ar vaiduoti geresne nei yra. Toks pats atvirumas išlieka ir pasakojant apie draugę Liną. Įdomu, kaip interpretuojami Linos poelgiai, sprendimai ir pasirinkimai. Intriguoja tai, kad tikrųjų Linos pasirinkimų priežasčių nesužinome. Telieka spėlioti.


Tai pirma tokia moterų draugystės knyga, kurią man teko skaityti. Joje aptinkame pavydo, konkurencijos. Kas, neslėpkime, yra būdinga ir tikriausiai visai natūralu išgyventi net jei tai nukreipta į geriausią draugę. Esmė juk ne ką jauti, o ką su tuo jausmu darai. Žodžiu, ši jausmų paletė literatūroje man buvo nauja. Be to, kitas įdomus momentas - in triguoja stebėti kaip iš vieno vienio merginos skleidžiasi ir tampa dviem atskirom ir individualiom asmenybėm.


Perskaičiau pirmąją dalį ir "užsikabinau" perskaityti visas. Idomu, kaip ten viskas vystysis toliau ir kaip klostysis merginų gyvenimai.

#darvienapuslapi #knygos #knyga #tetralogija #ferrante #nuostabiojidrauge #dovana139 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page