top of page
Search

Elena Gasiulytė - Lietuvos vizionierės

Updated: Aug 11, 2020

Stiprių moterų biografijos, tekstai apie jas - yra tai, kas visuomet patraukia mano dėmesį. Būtent tokie tekstai yra mano didžiulis įkvėpimo šaltinis. Užmačiusi netrukus pasirodysiančią knygą apie Lietuvos vizionieres iš karto supratau - tai knyga, kurią privalau perskaityti. Perkaičiau, o toliau dalinuosi įspūdžiais.


Knyga - bendras Elenos Gasiulytės, kuri dar vadinama filologe atsitiktinai tapusia gide, ir Miglės Anušauskaitės, kuri paišo nuostabius komiksus, bendras darbo vaisius. Gero teksto, istorijos ir piešinių čia netrūksta. Tekstas tikrai maloniai skaitosi, o ir energijos jame įkrauta su kaupu. Knyga išdykėliška, chuliganiška, gal net šiek tiek maištinga. Jai nėra būdingas literatūrinis patosas. Miglės neslepia nei savo liberalių pažiūrų, nei meilės feminizmui, nei šališkumo. Tai jos knyga, jos žaidimo taisyklės ir jos saviraiška. Snobizmui - ne. Visai smagu kartais pažaisti. Humoro jausmas toks persmelktas ironija, sarkazmu, o istorija pagardinta savomis interpretacijomis. Vienareikšmiškai, įspūdžiografija yra naujas dalykas, kurį, manau, autorė puikiai išpildė. Jokio verksmingumo ir lietuviško niūrumo knygoje nė su žiburiu nerasite. Viskas lengva, išdykėliška, grakštu, ironiška. Mmm kaip skanu.


Tikrai ne visos moterys man buvo žinomos. Buvo tokiu, kurių vieta knygoje suabejočiau, bet vardan to, kad vyrai nuolat užima visas istorijos pirmąsias eiles, tai galima ir užsimerkti. Pasidžiaukim, o ne bambėkim.


Kam skaityti? Jei ir jus įkvepia stiprios, ambicingos ir novatoriškos moterys - ši knyga kaip tik jums. Na o forma, kuria autorė visa tai sudėliojo, verta atskiro pagyrimo ir jūsų dėmesio. Skaitykit, sužinokit, mėgaukitės ir žaiskit. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #tytoalba #remiama #elenagasiulyte #lietuvosvizionieres

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page