top of page
Search

Elizabeth Gaskell - Šiaurė ir Pietūs

Updated: Aug 11, 2020

“Puikybė ir prietarai” Britanijos industrinės revoliucijos fone. Taip dažnai apibūdinama knyga “Šiaurė ir Pietūs”. Kartu tai ir Anglijos visuomenės skerspjūvis su skirtingomis jų atstovų padėtimis, pareigomis ir patirtimis. Kadangi turiu visišką silpnybę “Dauntono abatijos” tipo knygoms, kuriose atskleidžiamas aukštuomenės gyvenimas, šmirinėja tarnai ir vyrauja daugybė šiai dienai nebesuprantamų ir, atrodytų, gyvenimą tik apsunkinančių taisyklių, tai romaną surijau! Tas Viltorijos laikų rašymo stilius - tokia atgaiva. Jo elegancija užburia. Ypač gera prie jo grįžti po šių dienų literatūros - tuomet ypač puikiai atsiskleidžia kontrastas.


“Šiaurė ir Pietūs”- tai dviejų žmonių meilės istorija, apipinta daugybe šalutinių linijų. Šiaurė ir Pietūs simbolizuoja pono Torntono ir Margaretos veikėjus. Jų pasauliai, mąstymas ir patirtys tokios skirtingos, jog nieko keisto, kad pažintis užsimezga gana komplikuotai. Torntonas - verslo, pinigų pasaulio atstovas, kas Margaretai atrodo amoralu ir nesuprantama. Skiriasi ir veikėjų charakteriai. Veikėjai labai realistiški ir iki galo įtikinantys. Jie lieka ištikimi patys sau iki pat kūrinio pabaigos.


Pagrindinė veikėja - Margareta - stipri, protinga, atsakinga ir tarsi balta varna to

meto moterų fone. Jai neatrodo, kad pagrindinis moters tikslas - vedybos. Mergina jaučiasi atsakinga už savo gyvenimą ir turi pakankamai tvirtybės nežaisti gyvenimo pagal tuometines jai primetamas taisykles. Užuodžiu feminizmą! Ir tai man patinka. Ypač tuo metu! Taip nedrąsiai, bet kartu užtikrintai! Labai žavu! Neabejotinai laurai skiriami autorei, kuri pasižymi drąsa, novatoriškumu ir įžvalga.


Puiki knyga pasiilgusiems klasikos, Viktorijos laikų pasakojimo stiliaus bei kažko gerokai daugiau ir giliau nei tik banali meilės istorija. Gero skaitymo.


#darvienapuslapi #knygos #knyga #tinklarastis #svajoniuknygos #elizabethgaskell #siaureirpietus #remiama #dovana

9 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page