top of page
Search

Elizabeth Gilbert - Merginų miestas

Viviana, jaunutė mergina, augusi itin griežtomis taisyklėmis suvaržytoje aplinkoje, pagaliau ištrūksta į laisvę. Aplinkybės ne pačios tobuliausios - ji išmetama iš koledžo, šeima ja nusivilia ir išsiunčia į atskalūnės tetos Pegės globą Niujorke. O čia jaunutės merginos laukia darbas teatre, bohema, laisvė, pramogos, vaikinai ir daug daug linksmybių.


Imponavo pasakotojos perspektyva - Viviana jau senutė ir su dabartine išmintimi apžvelgia jaunystės šėliones. Gal todėl tas lengvabūdiškumas ne kažkoks infantilus, o toks lyg žiūrėtum su suprantančia gyvenimo mačiusio žmogaus šypsenėle. Lygiai taip pat su klaidomis ir nuoskaudomis - jos aprašomos ne čia ir dabar, bet jau atsižvelgiant į sukauptą gyvenimo bagažą. Viskas vertinama atlaidžiai, supratingai, be didžiulės dramos.


Feminizmo čia neišvengsime. Primokyta draugių, Viviana gyvenimą semia pilnomis saujomis. Daug vyrų, daug sekso, daug nuotykių. Davatkėles gali suerzinti ta laisvė, nes juk tik vyrui galima šėlioti ir apie nieką negalvoti, o jau moteris - pasileidėlė. Laisvesnių pažiūrų skaitytojai tiesiog pažiūrės kaip į pramogą, bet didesnio moralizavimo.


Knyga man šiek tiek priminė kitą man labai patikusį kūrinį - Towles "Gero tono taisyklės". Tai lengva, pramoginė, bet jokiais būdais ne banali knyga. Svorio tikrai nemažai prideda Vivianos kaip asmenybės augimas, jos išsilaisvinimas, pamokos iš savo klaidų ir tai, kuo ji tampa kaip suaugusi subrendusi moteris. Viviana yra įkvėpimas mums visoms. Jos personažas puikiai parodo, kad tos klaidos, kurios mūsų neparklupdo, padaro stipresniais, kad nebūtina gyventi pagal kažkieno sukurtą scenarijų: mokslai, vyras, santuoka, vaikai. Patys esame savo gyvenimų scenaristai, tik mes jį kuriame.


Gal ir ne esminis momentas, bet labai patiko vienas iš siužeto momentų, kai vienas iš veikėjų Vivianai pasako tokią frazę, kuri ją labai įskaudina ir pasilieka su ja ilgiems dešimtmečiams. Man tai pasirodė taip tikra. Tokia maža maža smulkmena kaip žodis gali užgauti dešimtmečiams. Nepabijosiu ir pasakysiu - Elizabeth Gilbert savo plunksna rašo tiesiai į jūsų širdį ir sugeba ją suvirpinti.


Jei norisi lengvo, bet nebanalaus, bohemiško, feministinio ir įkvepiančio pasakojimo apie vienos moters, kuri klupo ir kėlėsi, gyvenimą - būtinai skaitykite "Merginų miestą".


Knygą įsigyti galite ČIA.#darvienapuslapi #knygos #knyga #elizabethgilbert #merginumiestas #vaga #dovana #apzvalga

50 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page