top of page
Search

Elizabeth Gilbert - Valgyk, melskis, mylėk

Updated: Oct 28, 2021

Pradėkime nuo skaičių - knyga "Valgyk, melskis, mylėk" jau šiuo metu išleista daugiau nei dešimt milijonų egzempliorių tiražu. Įspūdinga, tiesa? Galima drąsiai teigti, kad Elizabeth Gilbert rado kelią į skaitytojų širdis ir aš esu viena iš daugelio, kurie liko sužavėti.


Puikiai pamenu kaip pirmą kartą išgirdau apie "Valgyk, melskis, mylėk". Tiesa, pirmoji pažintis įvyko kine su nuostabiąja Julia Roberts. Kino salę palikau kupina įkvėpimo ir susižavėjimo. Tiesa, dabar, jau perskaičius knygą, pažiūrėjau filmą dar kartą. Išvada vienareikšmiška - kaip neretai būna, knyga gerokai stipresnė už filmą.


Taigi filmas peržiūrėtas, o knyga kažkaip paskutiniu metu nuolat sukosi mano mintyse. Jaučiau nepaaiškinamą trauką jai ir norą perskaityti. Pasitaikė puiki proga - "Vagos" leidykla ją perleido ir, kaip visada, su malonumu pasiūlė perskaityti. Atsisakyti negalėjau. Viena, ką galiu pasakyti, tai knyga mane susirado labai laiku ir vietoje.


Ši knyga yra tikri autorės išgyvenimai. Tiksliau - Elizabeth Gilbert kelionių memuarai. Autorė, rodos, gyveno tobulą gyvenimą - mylimas ir gerai apmokamas žurnalistės darbas, geras vyras, neseniai įsigyti svajonių namai, planai apie kūdikį. Bet yra vienas bet - ji jaučia, kad kažkas ne taip, kad tai ne jos kelias. Tiesa, reikia pridurti, kad koks tas tikrasis jos kelias ji nežino. Moteris nusprendžia skirtis. Skyrybos bjaurios - vyras įskaudintas ir nenori jos paleisti. O čia dar kelyje pasitaiko žavus vyrukas, kurį Elizabeth įsimyli. Tiesa, ir ši istorija baigiasi sudaužyta širdimi. Taigi, autorė nusprendžia keliauti.


Keliauja į tris šalis: Italija, Indija, Indoneziją. Visos šalys prasideda "i" raide, kas angliškai reiškia "aš". Taigi, iš esmės, tai kelionė į save per tris sritis: Italija - maistas, Indija - dvasiniai dalykai, Indonezija - meilė. Man pasirodė labai gražus šis autorės sugalvotas kodas, o kartu ir prasmingas.


Ne veltui pristatydama knygą užsiminiau apie tinkamą laiką jai. Manau, kad teigiamai šią knygą įvertins tie, kurie eis į ją atvira širdimi, tie, kurie ieško savęs, tie, kurie jaučiasi pasiklydę. Aš būtent taip ir jaučiausi. Esu kelionėje į taiką su savimi, taigi šią knygą tiesiog gėriau į save ir mėgavausi kiekvienu jos žodžiu. Kartu skaitant šiek tiek lengviau, nes suvoki, kad ne vienas esi pasiklydęs ieškojimuose. Dauguma mūsų klaidžioja.


Kam patiks ši knyga? Jeigu jaučiate egzistencinį nerimą, ieškote savęs - tikiu, kad ši knyga palies jūsų širdis. Nuoširdžiai rekomenduoju. Gero skaitymo.


Knygą įsigyti galite ČIA.#vaga #valgykmelskismylek #eatpraylove #elizabethgilbert #tinklarastis #darvienapuslapi #remiama

66 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page