top of page
Search

Emily Gunnis - Mergina iš laiško

Pirmas dalykus, kurį tikriausiai reiktų paminėti kalbant apie šią knygą, kad tai pasakojimas, paremtas tikrais faktais. Istorija skaudi ir žinojimas, kad taip vyko tik dar labiau sukrečia. Trumpai pasakoju savo įspūdžius.


Šešiasdešimtieji. Jauna netekėjusi mergina pastoja. Jos vaikinas apie ją nieko žinoti nebenori. Tai ne jo problema. Tėvai jauną moterį taip pat atstumia. Ji išsiunčiama į Šventosios Margaritos namus, kurie yra vienintelis išsigelbėjimas atsidūrus tokioje nepavydėtinoje situacijoje. Planas paprastas - ji pagimdys, atididirbs savo išlaikymo išlaidas ir galės keliauti namo iš naujo pradėti savo gyvenimo. Deja, realybė kitokia - moteris niekada iš šių nesvetingų namų nebegrįžta.


Kita pasakojimo linija kalba apie šias dienas. Vieniša mama kartu su močiutės pagalba augina dukrą. Laikai pasikeitė. Niekas jos nesmerkia, bet gyvenimas ne mažiau sunkus. Jauna ambicinga žurnalistė nori pagaliau būti pripažinta darbinėje srityje ir sukurti geresnį gyvenimą sau ir savo dukrai. Vieną vakarą šalia užsnūdusios močiutės kojų mergina randa laišką. Tai itin jautrus laiškas nuo merginos iš šešiasdešimtųjų - ji maldauja savo mylimojo ją pasiimti iš Margaritos namų. Čia autorė mus suintriguoja: kas sieja šias dvi istorijas, kaip veikėjai susiję tarpusavyje ir kaip čia įsipainiojusi močiutė.


Istorija mums leidžia iš labai arti prisiliesti prie to, ką reiškia būti besilaukiančia jauna moterimi šešiasdešimtaisiais, kartu tai, kaip pasaulis pasikeitė - būti vieniša mama jos tabu šiais laikais (na, arba bent jau ne tiek). Pasakojimas jautrus, jame daug skaudžių išgyvenimų ir visa jausmų paletė: gėda, baimė, nerimas. Autorė parodo, kas nutinka kai visi šias jaunas mergaites palieka ir jos lieka vienos su savo skausmu.


Itin skaudžiai paliečia kontrastas to, kaip turėtų ir kaip išties elgiasi Dievo tarnaitėmis save vadinančios moterys, vienuolės. Jeigu jos deklaruoja didžiulę meilę Dievui, tai paprastam žmogui tos meilės nebelieka ir jų elgesį drąsiai galima vadinti žvėrišku. Šis momentas tikrai drasko širdį.


Negaliu sakyti, kad knyga be trūkumų. Kai kurie autorės sprendimai iki galo manęs neįtikino. Taip pat tarpusavyje labai maišėsi personažai iš praeities ir dabarties, buvo gana sudėtinga įsisąmoninti, kas yra kas. Manau, nepavyko autorei iki galo sudėlioti tų taškų ir akcentų.


Kam skaityti? Siūlau skaityti tiems, kurie nori tamsios, jausmingos, paslaptingos istorijos, kurią greitai ir maloniai suskaitysite. Gero skaitymo.#tytoalba #merginaislaisko #romanas #motinyste #remiama #darvienapuslapi #tinklarastis

49 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page