top of page
Search

Emma Donoghue - Stebuklas

Koks stebuklas buvo šis "Stebuklas". Nuojauta manęs eilinį kartą neapgavo, kai rankos tiesiog pačios tiesėsi link šios knygos. O, dievai, kaip buvo gerai. Pasakoju plačiau.


XIX a Airijos kaimelyje vyksta neregėti dalykai - vienuolikmetė Ana keturis mėnėsius nieko neima į burną. Jos gyvybę palaiko tikėjimas Dievu. Slaugė Libė paskiriama mergaitei stebėti ir įsitikinti ar tai tiesa. Nuo mergaitės dieną naktį nenuleidžiamos akys. Kuo baigsis šis stebėjimas?


Slaugė Libė nuo pat pirmųjų sakinių visiškai atliepia skaitytojų nuotaikas. Jos žvilgsnis aštrus, protas kritiškas, o dėmesys nukreiptas išsiaiškinti tiesą. Taip puslapis po puslapio ir judame įsitikinę, kad čia paprasčiausia nesąmonė - slaugė kažko nemato, kažkas praslysta jai pro akis ir paslaptis lieka neįminta. Kol kas.


Labai įdomus ir ganan esminis lūžis įvyksta maždaug ties knygos viduriu. Slaugės nuotaika persimaino, situaciją ji jau supranta kardinaliai kitaip. Tas pasikeitimas išliks iki pat knygos pabaigos.


Pasakojimas itin tamsus, slogus, persmelktas religinio fanatizmo, žmonių tamsumo, bet ypač įtraukiantis ir užburiantis. Taip, užburiantis. Nepabijosiu šios žodžio. Mėgavausi kiekvienu žodžiu, nekantraudama sekiau kiekvieną pasakojimo vingį ir gaila buvo tik vieno - kad knyga kažkada pasibaigs.


Žinau, kad tai ne nauja knyga, Gal daug kas jau esate ją skaitę, bet jei yra tokių, kurie ne - jūs privalote tai paskaityti. Šis "Stebuklas" yra tikras stebuklas. Rekomenduoju.#darvienapuslapi #stebuklas #emmadonoghue #apzvalga #atsiliepimas #rekomendacija #tinklarastis #knyga #knygos #dovana #reklama

83 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page