top of page
Search

Emmanuel Carrere - Joga

Su šia knyga aš visiškai pasidaviau Baltų lankų leidyklos viršelių magijai. Neapsirikau. Tai gana nišinė knygą, bet man ji buvo nepaprastai laiku ir vietoje. Būtent knygoje gvildenamoms temoms jaučiau alkį ir visur ieškojau panašaus pobūdžio turinio.


Carrere puikiai pažįstamas pasaulio intelektualams ir jo vardas keliauja iš lūpų į lūpas. Šio autoriaus kūrybos laukas platus - režisūra, scenarijai, knygos. Lietuvos skaitytojams knyga "Joga" - pirmoji galimybė susipažinti su Carrere kūryba ir unikaliu balsu.


Dažnai nepaleidžia jausmas, kad jau viskas kažkur matyta, skaityta, girdėta, bet karts nuo karto atsiranda kažkas, kas sugeba nustebinti - suranda naują žiūros kampą ir viskas nušvinta kitaip. Būtent toks yra Carrere. "Joga" apibūdinamas kaip autofikcija, peržengianti žanrų ribas. Taikliau ir nepasakysi. Tai gilus panirimas į save, savo išgyvenimus, žmonijos patirtis. Viskas per sąmoningumo prizmę.

Nesileiskite apgaunami pavadinimo. Jei nepraktikuojate jogos, ja nesidomite - negalvokite, kad ši knyga ne Jums. Užteks noro gilintis į save ir ši knyga jums "užgros". Savirefleksija, tiesos bei sąmoningumo paieškos - kas gali būti įdomiau?

Blyksniai realybės - nepraleidžiami aktualūs pasaulio įvykiai, kurie grąžina skaitytoją ant žemės. To irgi bus.


Nesistebiu Carrerre lyginimu su Karl Ove Knausgard - jie išties turi kažką bendro. Stilistika panaši, tempas taip pat. Tai lėta literatūra, todėl ir sakau, kad nišinė. Būtent tai, ką mėgstu.


Carrere valiūkiškas. Negali nesišypsoti paliestas jo įžvalgų apie tariamą dvasingumą - smilkaliukai, žvakytės, kelios jogos pozytės ir viskas tu dvasingas. Cha! Gerai būtų, kad viskas taip paprasta...


Pirmoji kūrinio dalis imponavo labiau. Ji daugiau apie vyksmą. Antroje dinamikos daugiau, o man jos čia nepasakyčiau, kad labai norėjosi.


Tai labai nišinis kūrinys. Neatsidžiaugiu vis drąsesniais Baltų lankų leidybos sprendimais. Su kokiu malonumu suskaičiau jų knygą apie grybus. Dbar ši. Tyliai meldžiuosi, kad ta drąsa išliktų. Nemeluosiu sakydama, kad "Joga" privaloma visiems. Oi ne. Ši knyga apie savęs pažinimą išprotėjusio pasaulio fone, apie tobulėjimą, vidinės ramybės paieškas, netobulo pasaulio priėmimą. Tokie raktiniai žodžiai, o jei bet vieną skaitant kažkas širdį suvirpino ir jaučiate, kad tai jums - būtinai paskaitykite, nes tai dėmesio vertas grynuolis.


#emmanuelcarrere #joga #reklama #dovana #knyga #knygos #tinklarastis #atsiliepimas

14 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page