top of page
Search

Erika Umbrasaitė - Paskolink man savo gyvenimą

Updated: Aug 11, 2020

Erikos Umbrasaitės kūryba man ne naujiena. Autorė jau spėjo pavergti mano širdį savo itin šviesia knyga“Vienos krūties istorija” apie kovą su krūties vėžiu bei savo ode Prancūzijai “Prancūzija mon amour”. Autorės valiūkiškumas, meilė gyvenimui ir plunksnos lengvumas- tai kas mane žavi Umbrasaitės kūriniuose.


“Paskolink man savo gyvenimą” - pasakojimas apie prancūzaitę Lėją ir jos meilės paieškas. Nors…Iš tiesų gal net negalima to vadinti paieškomis, nes knygos herojė yra žavi hedonistė, kuri iš gyvenimo ima viską, kas gražu, o jei šalia šarmingas ir intelektualus vyras - dar šauniau. Jokiu būdu vyro paieškos nėra šios moters tikslas, tačiau kartais randa tas, kas nieko neieško. Lėja susipažįsta su šarmingu basku ir autorė mus suintriguoja- kuo baigsis laisvo paukščio Lėjos pasiskraidymai? Gal santuoka uždarys paukštuką narvelyje? Tai kūrinys, kuriame daug lengvumo, hedonizmo, meilės gyvenimui, kokybiškiems daiktams, šiek tiek erotikos, gastroniminių kelionių.


Perskaičius 3/4 knygos, būčiau drąsiai pareiškusi, jog taip turi atrodyti kokybiškai parašytas pramoginio žanro lengvas romanas. Skaitosi skaniai, banalybių nėra, tačiau viską šiek sujaukė romano pabaiga. Pagrindinė herojė tampa nebeįtikinama, ji jau nebėra ta žaisminga ir žinančia ko nori moterimi. Ji blaškosi, nerimauja, nebežino, kaip elgtis. Jaučiamas bereikalingas ištęstumas ir romanas netenka savo pagaulumo. Knygos gale įterptas sapnas nepateisina pats savęs, o pabaiga, gaila, tačiau nuvylė.


Mano vertinimas 3/5 ir lauksiu naujų autorės knygų, nes pirmosios dvi patiko taip labai, kad po vieno man neitin patikusio romano, autorės išduoti aš neketinu!


#darvienapuslapi #tinklarastis #knygos #knyga #knygunaujienos #almalittera #paskolinkmansavogyvenima #erikaumbrasaite

6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page