top of page
Search

Evelina Daciūtė - Pasakojimas apie katiną ir tulpę

Nuo tada, kai kas vakarą pradėjome skaityti dukrai knygeles, praėjo nemažai laiko. Tikrai teko praversti daug knygų, nes leidyklos mielai dalinasi, o ir Kotrynos vakaro ritualo dalis - skaityti prieš miegą kasdien. Mačiau visko: nuo banalių ir jokios minties nenešančių knygelių iki labai jautrių, skatinanačių gilesnius pasikalbėjimus apie meilę, mirtį, draugystę, laimę ir pan.


Drąsiai galiu sakyti, kad Evelinos kūryba kitokia. Pirmiausia į akis visuomet krenta vizualioji dalis. Čia visada jaučiu maksimalų įdirbį - iliustracijos unikalios. Visada skatina vaiką fantazuoti. Dukra gali ilgai ilgai tyrinėti paveiklėlius. Pasakojimo dalis nenusileidžia nei kiek - galime išlaisvinti savo fantaziją kartu su vaiku ir skrieti knygos puslapiais toli toli toli.


Niekaip kitaip ir šįkart negaliu parašyti tik, kad knyga VĖL puiki. "Pasakojimas apie katiną ir tulpę" itin jauti istorija apie katiną, kuris pirmą kartą užmezga draugystę. Ta draugystė kitokia - ji turi galiojimo terminą. Draugystė tęsis tol, kol tulpė pames paskutinį savo žiedlapį.


Turiu pripažinti, kad čia pirmoji vaikiška knyga, kuri mane sujaudino iki ašarų. Taip gražu, taip gilu ir tiek sluoksnių. Galima skaityti tiesiog kaip vaikišką pasakojimą, bet prasmių čia daug daugiau ir labai jautrių. Skaitykite savo mažyliams.


#evelinadaciute #ausrakiudulaite #dovana #almalittera #atsiliepimas #knygutinklarastis #knygosvaikams #darvienapuslapi

46 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page