top of page
Search

Gabrielė Germanavičienė - Dėmesinga tėvystė

Updated: Aug 25, 2020

Terminas "mindfulnes" paskutiniu metu tikrai drąsiai gali prisiskirti vieno populiariausių literatūroje terminų karūną. Šis žodis šmėžuoja visur ir tikriausiai dauguma jį žinote. Šiuo atveju knygos autorė Gabrielė Germanavičienė dėmesingumo praktikas pritaikė vaikų auginimui. Rezulatatas - tikrai įdomi ir praturtinanti knyga, kuri dėmesį nukreipia pirmiausia į jus, mamą ir tėtį, jūsų jausmus, patirtis ir tik tuomet vaiką. Nemažai tiesos, matyt, yra tame, kad laimingi tėvai tolygu laimingas vaikas.


Augindami vaikus praeiname tikrają savęs auklėjimo mokyklą. Ji sunki, reikalaujanti sąmonigumo, ištvermės, bet labai praturtinanti. Pati dėmesingumo kasdienybėje praktika man priimtina ir ja vadovaujuosi savo gyvenime, tad nieko keisto, kad tie patys principai vaikų auginime ne mažiau surezonavo. Autorė drąsiai kalba apie nemalonias patirtis, jautriai atliepia skaitančiojo vidinius išgyvenimus ir siūlo praktikas padėsiančias save auginti.


Autorės kalbėjimo tonas dalykiškas, bet ne sausas. Čia nerasite nei tuščio čiauškėjimo apie nieką, nei intensyvaus grūmojimo smiliumi dėl to, kad esate nevykęs tėtis/mama. Viskas gana sumaniai racionalizuojama į keleto žingsnių sistemą, pratimus ir praktikas, kurie padės išeiti iš, rodos, beviltiškų su vaikų auginimu susijusių situacijų. Aš patikėjau autorės autoritetu ir pasitikėjau ja. Koks rezultatas? Priminimas sau apie tai, kaip svarbu būti čia ir dabar, kaip svarbu būti jautriam vienas su kitu ir kaip kartais reikia dalykus paleisti arba nepriimti su išankstiniu nusistatymu. Sakyčiau, visai neblogai, kaip manote?


Skaitant ne kartą apėmė bendrystės jausmas. Mes, savo vaikų tėvai, visi esame toje pačioje valtyje. Visiems būna visokių dienų. Tas žinojimas padeda nesiblaškyti ir nenuleisti rankų.


"Dėmesinga tėvystė" puikiai tiks tiems, kurie linkę į savęs analizavimą, savo patirčių bei jausmų apmąstymus. Radau daug įkvepiančių minčių, puikų praktikų ir idėjų. Kadangi pati "minfulnes" sąvoka ir su ja susiję pamąstymai man nėra naujiena, tai ir ši knyga nebuvo kažkoks nušvitimas. Gal greičiau priminimas sau apie tam tikrus dalykus, bet tas, manau, ne mažiau svarbu.


Šią knygą aš pasilieku savo knygų lentynoje ir mano namų ji tikrai nepaliks. Tikiu, kad karts nuo karto ją atsiversiu ir prisiminsiu, kad joje rašomi dalykai yra svarbūs, veikiantys ir reikalingi.#almalittera #vaikuauklejimas #vaikai #mama #demesingatevyste #gabrielegermanaviciene

24 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page