top of page
Search

Gabriela Cabezón Cámara - Činos Airon kelionės

Tie knygų konkursų užrašai ant viršelių yra skirti tokiems kaip aš. Neturiu daug laiko, tad a priori visad knygos nugalėtojos vienokios ar kitokios premijos man sufleruoja, kad tai verta mano dėmesio. Labai dažnai susigundau. Yra ir tokių, kurių stengiuosi nepraleisti: Goncourt, Nobelio ir Pulitzer. "Činos Airon kelionės" suvioliojo 2020 metų Bukerio finalo užrašu. Viltys, aišku buvo didžiulės, nes juk čia Bukeris :)


Tai pasakojimas apie jaunutę merginą, kuri niekada ir niekam nebuvo reikalinga. Pirmiausia savo tėvams - neaišku nei kas jie, nei kodėl ją paliko. Mergaitę priglaudė moteris, kuri visais būdais ją laužė, nemylėjo ir visais kitais būdais bandė rodyti, kad ji yra niekas. Galiausiai mergina buvo pralošta kortomis ir atiteko sadistui vyrui. Susilaukė vaikų, bet vieną dieną paliko juos ir su angle Liza leidžiasi į kelią. Tai bus pati svarbiausia kelionė jos gyvenime: kartu su ja keliausime po jos vidinį pasaulį ir ją supantį išorinį.


Pradėjus skaityti istorija suintrigavo. Pasakojimo stilius gana paslaptingas, įtraukiantis ir intriguojantis, bet kuo toliau skaičiau, tuo aiškiau suvokiau - čia ne mano knyga. Net sunku racionaliai paaiškinti kodėl, bet erzino viskas - čina, Liza, vidinis monologas, veiksmas. Tiesiog būdas, kuriuo pasakojama man pasirodė kažkoks pritemptas, visiškai neorganiškas, silpnas ir perdėm pretenzingas. Jautėsi autorės noras kažkuo apsimesti. Aš nieko prieš neturiu pretenzingus autorius ir šiokį tokį patosą, bet čia buvo iki to lygio nepriaugusios merginos bandymas vaidinti kažką, kuo ji nėra ir dar didelis klausimas ar bus.


Suprantu autorių norą išsiskirti, nebūti tokiam akivaizdžiai paprastam, bet kartais paprastumas yra atsakymas. Nereikia tiesiog apsimetinėti. Nenoriu nieko įžeisti, bet ši knyga man buvo apie visus dalykus, kurių knygose aš nemėgstu.#GabrielaCabezónCámara #ČinosAironkelionės #balto #darvienapuslapi #reklama #dovana #apzvalga

10 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page