top of page
Search

Gabriela Garcia - Apie moteris ir druską

Updated: Oct 28, 2021

Nepadarykit tos pačios klaidos, kurią padariau aš. Užmečiau akį į autoriaus pavardę ir sumąsčiau, kad "Baltos lankos" išleido Marquez knygą. Tai ne Marquez. Neslėpsiu - šiek tiek nusivyliau, bet labai greitai tą nusivylimą pakeitė absoliutus įsitraukimas į pasakojimą ir nenoras knygos paleisti iš rankų.


Tai kelių kartų giminės moterų istorijos, kurios nukelia mus nuo to meto kai Kuboje žmonės suka rankomis cigarus, o į valdžia bando patekti Kastro iki šių dienų Majamio ir priklausomybių problemos. Daug skaudžių patyrimų aptinkame šioje knygoje: imigracija, deportacija, motinystė, vaikystės traumos ir t.t. Visa tai moterų akimis ir peteikta itin jautriai, tikroviškai bei paveikiai.


Patiko autorės sprendimas istoriją pasakoti per moterų liniją. Gal nėra tai, nei kažkas labai nustebinančio ar šokiruojančio, bet kartasi ir nereikia išradinėti dviračio. Kiek mažiau patiko autorės sprendimas šokinėti nuo vienos istorijos prie kitos, nes vis tekdavo atsiversti knygos pradžią, kad pagal pavaizduotą giminės medį susigaudyti apie kurią veikėją kalbama. Na, bet maža bėda - stilius lengvas, tad įsivažiuoti nesunku.


Kas itin jautriai palietė, tai autorės gebėjimas parodyti, kai vienos moters gyvenimas daro įtaką ir visoms iš jos gimsiančioms giminės moterims. Ta bendrystės idėja labai prasminga nors kartais itin skaudi. Kartu bendrystė yra tai, kas sudaro absoliučią priešpriešą šių laikų individualizmui. Juk mes individai, asmenybės, vieninteliai ir unikalūs. Patys kuriame savo gyvenimą, patys už jį atsakome. Dalinai taip, bet pamiršti savo šaknų nevalia ir buvusių giminės moterų, o ir vyrų, gyvenimai daug pasako ir apie mus pačius. Vis dažniau yra kalbama apie kolektyvinę atmintį, tai čia autorė kalba apie ją tik šiek tiek mažesniu, giminės, lygiu.


Visos iki vienos veikėjos pilnai išpildytos ir įtikinamos. Nebuvo nudailintos, nebuvo idealizuotos. Neretai literatūroje teigiamas personažas iki koktumo teigiamas, o neigiamame nerasime nieko gero. Taip gyvenime nebūna. Taip nėra ir knygoje. Pavyko išlaikyti moterų savybių realistišką sanplaiką.


Knygos atmosfera autentiška ir įtraukianti. Skaitydamas gali pajusti, ką reiškė Kuba Kastro atėjimo išvakarėse, kuo gyveno žmonės, ką reiškia dirbti cigarų fabrike. Lygiai taip pat pajunti kuo gyvena šiuolaikinis Majamis.


Tai gilus, prasmingas ir skaudžiai gražus pasakojimas apie moteris ir tai, kaip tampriai mes viena su kita susijusios. Rekomenduoju


Knygą įsigyti galite ČIA.
#gabrielagarcia #apiemoterisirdruska #romanas #baltoslankos #remiama #tinklarastis #apzvalga


121 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page