top of page
Search

Georgie Blalock - Kita Vindzorų mergina

Updated: Aug 17, 2020

Kas seka mane ilgesnį laiką, tai tikrai žino mano didelį susidomėjimą britų aristokratija, karališka šeima ir viskuo, kas tipiška britiška. Turbūt nieko keisto, kad serialas “The Crown” taip pat yra vienas tų man patinkančių dalykų. Kadangi Georgie Blalock knygos nugarėlė tiesiog rėkia, kad ši knyga skirta serialo gerbėjams, niekaip negalėjau jos praleisti neperskaičius. Kibau skaityti. Toliau aprašomi mano įspūdžiai.


Knygos pasakotoja - išgalvotas personažas Vera. Realybėje jos tokios nebuvo, o ir visas kūrinys yra tikrovės ir autorės vaizduotės mišinys. Taigi Vera yra jauna mergina iš nusigyvenusios britų aukštuomenės šeimos. Šeima dideliais turtais pasigirti nebegali, nes tėvo kasdienė veikla - sėdėjimas jaukiam foteliuke ir laikraščių skaitymas. Kaip žinia, ši veikla nėra gerai apmokama. Nors turtų nebėra, bet ambicijos ir savivertė aukščiau debesų, tad ir lūkesčiai Verai nemaži. Mergina savarankiška, paėmusi gyvenimą į savo rankas ir nelaukia princo ant balto žirgo. Ji po slapyvardžiu kuria meilės romanus ir svajoja apie Niujorką. Viskas pasikeičia po pažinties su princese Margareta. Vera tampa princesės freilina.


Knygos tema - laisvė. Laisvė būti savimi, rinktis tai, ko trokšta širdis, o ne tikisi kiti. Tai Veros laisvė gyventi savarankišką gyvenimą nors šeima be galo didžiuojasi jos aukšta padėtimi rūmuose ir princesės Margaretos laisvės klausyti savo širdies.


Visiškai nesutinku, kad ši knyga skirta “The Crown” gerbėjams. Būtent jiems bus nuobodu - naratyvas identiškas serialui, o autorė nėra puiki pasakotoja, tad antrą kartą eiti per tą pačią istoriją nemanau, kad verta. Kaip tik knygą į rankas verčiau imtų tie, kuriems karališkos šeimos gyvenimo užkulisiai įdomūs, bet labai gerai nėra su jais susipažinę.


Pasakojimas nuspėjamas, o didžioji ambicija - atskleisti princesės Margaretos gyvenimo dramą, nepavyko įgyvendinti. Princesė vaizduojama labai primityviai. Tai gana aikštinga moteris, savanaudė, lėbautoja ir savo aistrų vergė. Tiesa toli gražu netokia - ši moteris turi daug daugiau spalvų ir proto nei autorė nori pripažinti.


Kitas dalykas - Veros personažas. Labai sunkiai besiskverbusi į aukštuomenę ir ne kartą snobų išjuokta, tapusi freilina kartu virsta snobe. Tam tikri žmonės jai per prasti, ji kritikuoja jų nekokybiškus drabužius, elgesį ir poziciją gyvenime. Tas neatrodo patraukliai. Juo labiau, kad autorė nori, jog mergina patiktų skaitytojui ir jis ją palaikytų.


Dar vienas dalykas, kurio negaliu nepaminėti- autorė pristatoma kaip savamokslė istorikė ir tas labai jaučiasi. Knygoje nemažai faktinių neatitikimų, nesutampa titulai ir pan. Tai nėra faktiškai nuglūdintas kūrinys ir tikslumo iš jo tikėtis nevertėtų.


Kam skaityti? Kviečiau pabandyti skaityti tuos, kuriems prie širdies lengvo turinio romanai, kurie nors šiek tiek nori sužinoti apie karališką šeimą, bet nėra šiuo metu gerai susipažinę su jos istorija.
#darvienapuslapi #knygutinklarastis #tinklarastis #balto #remiama #georgieblalock #kitavindzorumergina

7 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page