top of page
Search

Graham Swift - Regimybės

Updated: Oct 28, 2021

Graham Swift vardą įsiminiau nuo pirmosios jo lietuviškai išverstos knygos "Motinų sekmadienis". Jau tada kažkas sukirbėjo viduje, kad tai gali būti vienas tų autorių, kurių kūrybą aš seksiu ir kurių visos knygos bus suskaitytos. Imponavo autoriaus nepretenzingas rašymo stilius, kalbos paprastumas ir tai, kiek daug jis sugeba sutalpinti į tikrai mažos apimties savo kūrinius.


Perskaičius jau antrąją Swift knygą "Regimybės" tik dar kartą įsitikinau, koks jis nuostabus. Šįkart pasakojimas nukelia į pramogų pasaulį. Galime sekti trijų artistų gyvenimą, kurie susitinka ir sukuria žiūrovus užburiančia programą. Vienas jų yra išskirtinai charizmatiškas ir puikiu humoro jausmu apdovanotas vedėjas, kitas itin gabus iliuzionistas, na ir paskutinė vyšnaitė ant torto - Eva, iliuzionisto padėjėja. Jeigu jūs jau užuodžiate meilės trikampio kvapą, tai jūsų uoslė jus veda teisingai.


Pasakojimo laikas nėra linijinis. Autorius mus mėto ir vėto skleisdamas istoriją lyg daugiabriaunį brangakmenį: štai viena o briauną - vieno iš veikėjų skaudi vaikystė, kita briauna - stilingas ir spalvingas jų pasirodymas, dar viena - meilės peripetijos. Briaunų daug ir visos jos sudaro tikrai nuostabią visumą.


Turiu prisipažinti, kad negriebiau šios knygos skaityti tik Baltoms lankoms jas išleidus ir taip atsitiko dėl to, kad šiek tiek atstūmė tai, kuo leidykla bandė vilioti skaitytoją. Raktiniai žodžiai: magija, iliuzija ir pan. Vis atidėliojau. O be reikalo. Knyga žaisminga, skaudi, jauki, stilinga, subtili. Dar daug epitetų čia tiktų, bet viskas į vienus vartus - ji nuostabi.


Daugiau atskleisti jums nenoriu, kad tiesiog nesugadinti malonumo tiems, kurie susigundys ir paims šią knygą į rankas. Tas atradimo džiaugsmas tikrai garantuotas.


Surijau šią knygą per dieną su didžiuliu pasigardžiavimu. Kviečiu ir jus ją skaityti, nes ji verta jūsų dėmesio.


Knygą įsigyti galite ČIA.
#darvienapuslapi #tinklarastis #knyga #knygos #grahamswift #regimybes #atsiliepimas #rekomendacija #remiama #baltoslankos

46 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page